اخبار داغ

از هر ۵ زن زندانی در بریتانیا ۴ نفر قربانی خشونت خانگی است

بنابر مطالعات انجام شده، از هر ۵ زن زندانی در اسکاتلند و بریتانیا ۴ نفر سابقه آسیب دیدگی شدید از ناحیه سر را به دلیل خشونت خانگی دارد. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، از هر ۵ زن زندانی در اسکاتلند و بریتانیا ۴ نفر سابقه آسیب دیدگی شدید از ناحیه سر را دارند. بنابر مطالعات انجام شده […]

اشتراک گذاری
05 خرداد 1400
206 بازدید
کد مطلب : 51489

بنابر مطالعات انجام شده، از هر ۵ زن زندانی در اسکاتلند و بریتانیا ۴ نفر سابقه آسیب دیدگی شدید از ناحیه سر را به دلیل خشونت خانگی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، از هر ۵ زن زندانی در اسکاتلند و بریتانیا ۴ نفر سابقه آسیب دیدگی شدید از ناحیه سر را دارند. بنابر مطالعات انجام شده توسط دولت اسکاتلند، علت اصلی آسیب دیدن سر و مغز این زنان زندانی نیز سو استفاده و خشونت خانگی است.

براساس نتایج این مطالعات که در مجله روان پزشکی لانست منتشر شده است، رفتارهای خشونت آمیز و جنایی در زنان قربانی خشونت خانگی و آسیب دیده از این ناحیه، سه برابر بیشتر از دیگر زنان است.

به علاوه این دسته از زنان سه برابر از دیگر بانوان زندانی، مدت زمان طولانی‌تری را در زندان سپری کرده‌اند.

در این مطالعات که بر روی یک چهارم زنان زندانی در اسکاتلند انجام شده است، ۸۹ درصد شرکت کنندگان نسبت به تجربه صدمات مکرر ناشی از خشونت خانگی اذعان کرده‌اند.

بر اساس این گزارش رسمی بریتانیا، بیش از نیمی از زنان زندانی (۵۴ درصد) بررسی شده در این مطالعات در کودکی مورد سو استفاده جنسی و ۴۶ درصد آنها در بزرگسالی مورد سو استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

مطالعات انجام شده توسط دانشگاه گلاسگو بریتانیا حاکی از آن است که ۹۲ درصد زنان زندانی در این کشور از مشکلات سلامت روان ازجمله افسردگی و خشونت رنج می‌برند. به علاوه سابقه مصرف الکل و مواد مخدر نیز میان اکثر این افراد به صورت مشترک وجود دارد.

بر اساس این مطالعات ۶۶ درصد زنان زندانی در کشور اسکاتلند و بریتانیا، سال‌های طولانی خشونت خانگی و صدمات مکرر به سر خود را گزارش داده‌اند.

به علاوه ۶۹ درصد زنان زندانی نیز اولین بار پیش از ۱۵ سالگی، خشونت خانگی را تجربه کرده‌اند.

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *