اخبار داغ

کرمانشاه در آینده به قطب بزرگ پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود

هوشنگ بازوند با اشاره به اقدامات در حال انجام برای حرکت به سمت توسعه صنعتی استان بیان داشت: بدون شک استان کرمانشاه در چند سال آینده به قطب اول صنعت حوزه نفت، گاز و پتروشیمی تبدیل می‌شود. به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوزبه نقل از خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در نشست با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی، […]

اشتراک گذاری
28 فروردین 1400
84 بازدید
کد مطلب : 44858

هوشنگ بازوند با اشاره به اقدامات در حال انجام برای حرکت به سمت توسعه صنعتی استان بیان داشت: بدون شک استان کرمانشاه در چند سال آینده به قطب اول صنعت حوزه نفت، گاز و پتروشیمی تبدیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تجهیزنیوزبه نقل از خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در نشست با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی، مدیران و کارشناسان این حوزه بر ارائه خدمات بیشتر و گسترده‌تر به مردم و تعامل با سرمایه‌گذاران و فعالان بخش خصوصی به‌منظور بسترسازی مناسب جهت تسهیل امور سرمایه‌گذاری و تلاش برای مانع زدایی و پشتیبانی از تولید تأکید کرد.

 وی افزود: باید با جدیت تمام تلاش کنیم که مسیر رسیدن به اهداف برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده هموار شود و این مهم باید یکی از اولویت‌های اصلی حوزه اقتصادی استان باشد.

 بازوند در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات دکتر حاتمی معاون سابق هماهنگی امور اقتصادی استانداری از وی به‌عنوان مدیری بسیار خوب و با برنامه یادکرد و گفت: باید از تلاش‌ها و اقدامات ایشان در طول تصدی این سمت برای تحقق برنامه‌ها،تداوم مسیر توسعه استان و روند کاهشی نرخ بیکاری به‌عنوان یکی از راهبردهای اصلی سه سال گذشته تقدیر و تشکر کنیم.

وی در خصوص انتخاب دکتر باباخانی به‌عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی تصریح کرد: خیلی‌ها از جاهای مختلف برای این حوزه پیشنهاداتی داشتند اما با توجه به توانمندی و تجارب نیروهای ارزشمند بومی استان به این جمع‌بندی رسیدیم که از داخل استانداری برای این حوزه معاونت انتخاب کنیم و درنهایت به این نتیجه رسیدیم که آقای باباخانی را برای این پست که از “نیروهای جوان، فعال و توانمند می‌باشد”، انتخاب کنیم.

مقام عالی استان مسیر انتخاب‌شده برای حرکت به توسعه اقتصادی استان را مسیری درست و قابل‌قبول عنوان کرد و بیان داشت: خوشبختانه نتایج بسیار خوبی در حوزه اقتصادی استان به‌ویژه کاهش نرخ بیکاری در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ با اجرای اقدامات و برنامه‌ها اثربخش، ریل‌گذاری صحیح و همچنین تلاش‌های تیم کارشناسی اقتصادی استانداری کرمانشاه به‌دست‌آمده که باید همین مسیر را چه بیشتر تقویت و پربارتر کنیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ نتایج بسیار خوبی در خصوص کاهش نرخ بیکاری برای استان محقق شد اما در ۱۳۹۹ با توجه به شرایط سخت کرونا و از دست رفتن بسیاری از مشاغل به جهت وجود همین بیماری اگر به کاهش نرخ بیکاری سه‌درصدی نرسیدیم اما بیکاری استان بازهم در این سال سخت حدود یک درصد کاهش پیدا کرد.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های استان برای ارائه خدمات به استان‌های هم‌جوار گفت: ۴ استان هم‌جوار استان با کرمانشاه حدود ۲ ساعت فاصله‌دارند که استان از دیرباز مرکز ثقل غرب کشور بوده و در حال حاضر هم این جایگاه را دارا می‌باشد و این موضوع نشان می‌دهد که باید تلاش کنیم که محور توسعه کرمانشاه را که همان خدمات می‌باشد را تقویت کنیم.

نماینده عالی دولت در استان همچنین با اشاره به اقدامات در حال انجام برای حرکت به سمت توسعه صنعتی استان بیان داشت: با توجه به این اقدامات و برنامه‌ها، بدون شک استان کرمانشاه در چند سال آینده به قطب اول صنعت حوزه نفت، گاز و پتروشیمی تبدیل می‌شود و باید با جدیت تمام تلاش کنیم که این مسیر را برای رسیدن به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده دنبال و پیگیری کنیم و این مهم باید یکی از اولویت‌های اصلی حوزه اقتصادی استان باشد.

وی همچنین توسعه کشاورزی را یکی از محورهای توسعه استان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر برنامه‌های بسیار خوبی ازجمله طرح سامانه گرمسیری در استان در حال انجام است لذا با توجه به این برنامه‌ها آینده بسیار درخشانی در انتظار استان است.

استاندار کرمانشاه برنامه‌های اجراشده در استان را بسیار ارزشمند و قابل‌توجه عنوان کرد و  افزود: با توجه به نزدیک شده به پایان کار این دولت بعضی از افراد به دنبال ایجاد فضای تخریب و نقد غیر سازنده هستند اما باید همچنان روی تعهد و عهدی که با مردم بستیم تا لحظه آخر برای آن‌ها کارکنیم و مردم احساس کنند که همچنان بدون هیچ‌گونه کم‌کاری در کنارشان هستیم.

مقام عالی استان اظهار داشت: هم چنانکه در روز اول اعلام کردیم که کنار مردم خواهیم بود این روند مدیریتی را تا پایان کار این دولت ادامه خواهیم داد و در وقوع سهمگین زلزله استان به مردم شریف استان نشان دادیم که تا پایان کار زلزله در کنار زلزله‌زدگان ایستادیم و لحظه‌ای امورات آن‌ها را رها نکردیم.

وی از همه مدیران استان خواست که با جدیت تمام نسبت به حل مشکلات مردم کوشا باشند و با تلاش ویژه نسبت به تحقق خواسته‌هایشان عمل کنند و در ملاقات‌های عمومی در راستای بسترسازی مناسب جهت رسیدن مردم به مطالبات خود نهایت اهتمام را بکار گیرند.

بازوند در ادامه با اشاره به برنامه‌های کاری خود در سنوات گذشته در استان‌های مختلف تصریح کرد: مردم استان کرمانشاه مردمانی بسیار خوب و قدرشناسی و هستند و اگر زمانی در خصوصیات و ویژگی‌های خوب استان‌هایی که در آن‌ها بوده‌ام از من بپرسند حتماً جواب من مردم کرمانشاه خواهد بود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص استان کرمانشاه مبنی بر “کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است” گفت: نوع برخورد و رفتار خوب مردم کرمانشاه تفسیر این فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی است که مجموعه مدیریتی استان وظیفه‌دارند آنچه در توان دارند برای حل مشکلات مردم بکار گیرند.

نماینده عالی دولت در استان همچنین خواستار احترام گذاشتن واقعی به سرمایه‌گذار با انجام دادن به‌موقع کارها و کوتاه شدن روند اداری شد و اظهار داشت: واقعیت این است که احترام به یک سرمایه‌گذار خودش یک مانع زدایی و پشتیبانی از تولید است زیرا با این نوع برخورد انگیزه سرمایه‌گذار و بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در یک استان دوچندان می‌شود لذا همه وظیفه‌داریم که در راستای افزایش بخش تولید و جذب سرمایه‌گذاری در استان نهایت تلاش خود را بکار گیریم.

استاندار کرمانشاه در پایان سخنان خود گفت: با توجه به اینکه فرصت زیادی برای پایان کار این دولت باقی نمانده است لذا همه باید تلاش کنیم که با یک جهادی و شبانه‌روزی، شرایط مطلوب و قابل‌توجهی را برای تحویل به دولت بعدی و تیم مدیریتی آینده استان فراهم‌سازیم تا بسترهای لازم برای حرکت به سمت آبادانی و پیشرفت روزافزون این استان هر چه بیشتر مهیا گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *