اخبار داغ

توسط یک شرکت دانش بنیان محقق شد؛ تحویل دستگاه حفاری چاه‌های نفت و گاز به شرکت ملی حفاری

به گزارش تجهیز نیوز به نقل از خبرگزاری مهر و صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری روز سه‌شنبه یازدهم بهمن ‌ماه از سه شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی شمس‌آباد که در حوزه‌های حفاری، ماشین‌آلات و تولید چسب فعالیت دارند، بازدید کرد. یکی از این شرکت ها توانسته با حمایت ۲۰ میلیارد تومانی […]

اشتراک گذاری
06 اردیبهشت 1402
359 بازدید
کد مطلب : 154385

به گزارش تجهیز نیوز به نقل از خبرگزاری مهر و صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری روز سه‌شنبه یازدهم بهمن ‌ماه از سه شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی شمس‌آباد که در حوزه‌های حفاری، ماشین‌آلات و تولید چسب فعالیت دارند، بازدید کرد.

یکی از این شرکت ها توانسته با حمایت ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری به تولید تاپ‌ درایو دست یابد. تاپ‌ درایو یکی از تجهیزات مهم و به‌روز در صنعت حفاری است که جهت حفاری، اتصال و یا جداکردن لوله‌های حفاری از آن استفاده می‌شود که با عملکردی متفاوت، جایگزین نمونه‌های قدیمی خود شده است.

طی دهه اخیر روش غالب برای حفاری، OFF SHORE (فراساحل) بوده است. در حال حاضر مناطق سخت و بحرانی یا همان ON SHORE به وسیله تاپ ‌درایو حفاری می‌شوند. تاپ درایو از نوع سیستم PTD (با قابلیت جابجایی و Portable بودن) است که در دکل‌های خشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول با امکان جابه‌جایی مناسب و سریع خود، سرعت عمل در حفاری را افزایش می‌دهد که به همین دلیل با تقاضای بالایی در بازارهای جهانی مواجه است.

این شرکت سه دستگاه تاپ درایو را به شرکت ملی حفاری ایران تحویل داد.

شرکت دومی که صندوق نوآوری و شکوفایی از آن بازدید کرد موفق به طراحی، مهندسی و ارتقای اساسی توربین گازی IGT25 به همراه تجهیزات نوع ۱ شده است. این شرکت تاکنون از تسهیلات نمونه‌سازی، اشتغالزایی، تولید صنعتی و سرمایه در گردش صندوق نوآوری و شکوفایی در طول دوران فعالیت خود استفاده کرده است.

سومین شرکتی رئیس صندوق نواوری و شکوفایی از آن بازدید کرد نیز به تولید چسب درزگیر شیشه دوجداره بر پایه پلی یورتان تیول‌دار شده پرداخته و از تسهیلات سرمایه در گردش با نرخ ترجیحی بانکی صندوق بهره مند شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *