اخبار داغ

تولید محصول سالم و عاری از سموم؛ نیشکر؛ الگویی موفق در مبارزه بیولوژیک با آفات

تجهیز نیوز به نقل از پایگاه خبری هنر قلم و روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، در کشت و صنعت‌های نیشکری، زنبور تلنموس با هدف جایگزینی مبارزه بیولوژیکی به جای مصرف سموم شیمیایی برای مبارزه با مهمترین آفت نیشکر یعنی «کرم ساقه‌خوار» به کار گرفته می‌شود. استفاده از زنبور تلنموس برای مبارزه با آفت […]

اشتراک گذاری
06 بهمن 1401
44 بازدید
کد مطلب : 152389

تجهیز نیوز به نقل از پایگاه خبری هنر قلم و روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، در کشت و صنعت‌های نیشکری، زنبور تلنموس با هدف جایگزینی مبارزه بیولوژیکی به جای مصرف سموم شیمیایی برای مبارزه با مهمترین آفت نیشکر یعنی «کرم ساقه‌خوار» به کار گرفته می‌شود.

استفاده از زنبور تلنموس برای مبارزه با آفت ساقه خوار نیشکر، استفاده از سموم کشاورزی را به حداقل رسانده و با استفاده از این روش، کشاورزی پایدار و سالم در صنعت نیشکر مستقر شده است.

در حال حاضر موسسه تحقیقات نیشکر سالانه حدود ۱۷میلیون قطعه زنبور تلنموس تولید و در کشت و صنعت‌ها رهاسازی می‌کند.

همگام با تولید این نوع زنبور، تله‌های نوری هم برای مبارزه با آفات در سطح مزارع نیشکر نصب می‌شوند. هدف از اجرای گسترده این طرح در مزارع، صیانت از محیط‌زیست با بهره‌گیری از روش‌های غیرشیمیایی و تولید محصول سالم و عاری از سموم است.

نصب گسترده تله‌های نوری در کنار مواردی مثل تولید زنبور تلنموس، راه‌اندازی تصفیه‌خانه‌های صنعتی، افتتاح کارخانه بازیابی گاز بیودی اکسیدکربن، کاشت درخت و… موجب شده نیشکر شرکتی پیشگام در صیانت از محیط‌زیست باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *