اخبار داغ

اجرای پایلوت ملی طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان در سنگ‌آهن مرکزی ایران

تجهیز نیوز به نقل از افق تهران، دکتر دهقانی فیروزآبادی با مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران و هیات همراه  روز گذشته دیدار و گفت‌وگو کرد. در ابتدای این دیدار که در فضایی صمیمانه‌ برگزار شد، علی یقطین،ریاست هیأت مدیره شرکت سنگ آهن مرکزی ایران گزارش مفصلی درباره فعالیت‌های انجام شده در حوزه نوآوری و دانش‌بنیان […]

اشتراک گذاری
04 بهمن 1401
93 بازدید
کد مطلب : 152334

تجهیز نیوز به نقل از افق تهران، دکتر دهقانی فیروزآبادی با مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران و هیات همراه  روز گذشته دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار که در فضایی صمیمانه‌ برگزار شد، علی یقطین،ریاست هیأت مدیره شرکت سنگ آهن مرکزی ایران گزارش مفصلی درباره فعالیت‌های انجام شده در حوزه نوآوری و دانش‌بنیان در شرکت ارائه داد و ورود به حوزه نوآوری و فناوری دانش‌بنیان را از راهبردهای اصلی مدیریت جدید شرکت برشمرد.

در ادامه این دیدار، مجتبی‌حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران، استفاده از ظرفیت‌های قانونی در موضوع‌هایی مانند معافیت مالیاتی، سرمایه‌گذاری، تسهیلات و جذب نخبگان را یادآور شد و بر استفاده از توانمندی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و ظرفیت‌ نخبگان استانی و ملی به عنوان یک رویکرد مهم برای تحقق توسعه، پیشرفت و سرمایه‌گذاری در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران تاکید کرد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان دولت سیزدهم که میزبان این جلسه بود، از حضور تیم مدیریتی آشنا به زیست بوم نوآوری و فناوری در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران ابراز خرسندی کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌های قانونی از جمله قانون جهش تولید دانش‌بنیانو مواردی که در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مرتبط با حوزه دانش بنیان مصوب شده است می تواند ظرفیت های خوبی برای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با هدف بهره مندی از ظرفیت نخبگانی و دانش بومی کشور باشد و برای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران اعتبار ویژه ای در نظر گرفته شود.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به ایجاد ستاد توسعه اقتصاد معدن در کشور گفت: عقد قرارداد و تفاهم‌نامه‌های متعدد در حوزه طرح‌های فناورانه بین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان باید به عنوان یک پایلوت ملی در نظر گرفته شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *