اخبار داغ

رکورد تولید در کارخانه گندله سازی سه چاهون شکست

 رکورد روزانه و هفتگی تولید در کارخانه گندله سازی سه چاهون شکسته شد به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز؛ مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق با اعلام این خبر گفت: تولید روزانه کارخانه گندله سازی در ۲۰ آذرماه به بیش از ۱۹هزار تن و تولید هفتگی در هفته آخر آذر ماه به […]

اشتراک گذاری
09 دی 1401
93 بازدید
کد مطلب : 151987

 رکورد روزانه و هفتگی تولید در کارخانه گندله سازی سه چاهون شکسته شد

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز؛ مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق با اعلام این خبر گفت: تولید روزانه کارخانه گندله سازی در ۲۰ آذرماه به بیش از ۱۹هزار تن و تولید هفتگی در هفته آخر آذر ماه به بیش از ۱۲۶ هزار تن رسید که موجب شکست رکورد در تولید این کارخانه شد.

وی مهمترین دلایل افزایش تولید را ایجاد رویکرد علمی با طراحی و نظارت مشاورین تخصصی و همچنین یکپارچه سازی در معاونت تولید عنوان کرد و افزود: یکپارچه سازی موجب تعامل بیشتر بین کارخانجات فرآوری، گندله سازی ، خردایش و بخش معدن ( تامین خوراک) و بازرگانی(خرید قطعات و فروش گندله )شد و همین امر در نهایت بهبود وضعیت کنستانتره ورودی به ویژه کاهش درصد Feo را به دنبال داشته است.

حمیدیان با بیان اینکه باکاهش نسبی میزان Feo در کنسانتره ورودی، شرایط برای کاهش میزان Feo در کنسانتره مصرفی فراهم شد گفت: به منظور کاهش دما و احتمال آسیب به زنجیر تراولینگ ، دمای ناحیه ۳ تراولینگ کاهش و همزمان سرعت زنجیر و نرخ تولید افزایش داده شده است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی اضافه کرد: با رصد مداوم نتایج کیفی، نرخ تولید به میزانی افزایش داده شده که میزان Feo در گندله محصول از محدوده ۰.۷ درصد عبور نکند بنابراین متوسط دمای ناحیه ۳ تراولینینگ کاهش و متوسط سرعت زنجیر از ۵/۳ به ۵/۹ متر بر دقیقه رسیده است و ضمن صیانت از کارخانه تولید افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش نرخ تولید انجام تعمیرات به موقع برروی زنجیر تراولینیگ بوده است اظهار کرد: تعویض لینکها و گریت پلیتهای معیوب در شات داون اخیر موجب کاهش ۵۰ درصدی ریزش گندله از زنجیر تراولینگ شده است.

حمیدیان در پایان اظهار امیدواری کرد باتلاش مدیریت و کارکنان کارخانه گندله سازی ، دستگاه نظارت و پیمانکار این روند ادامه داشته باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *