اخبار داغ

بورس سبز رنگ شد

شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۷ هزار و ۷۱۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۷۵ هزار واحد رسید. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، مراسم تنفیذ سید ابراهیم رییسی با حضور رهبر معظم انقلاب، رئیسان دو قوه مقننه و قضاییه، دبیر شورای نگهبان، رئیس مجمع تشخیص […]

اشتراک گذاری
12 مرداد 1400
251 بازدید
کد مطلب : 90944

شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۷ هزار و ۷۱۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۷۵ هزار واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز، مراسم تنفیذ سید ابراهیم رییسی با حضور رهبر معظم انقلاب، رئیسان دو قوه مقننه و قضاییه، دبیر شورای نگهبان، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حسینه امام خمینی (ره) برگزار شد.

در معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۹۶۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۲۹۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل با ۲۳۰ واحد کاهش به ۴۰۰ هزار و ۶۹۰ واحد و شاخص قیمت با ۱۴۵ واحد افت به ۲۵۳ هزار و ۲۱۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۹ هزار و ۷۲۵ واحد و شاخص بازار دوم ۴۵ هزار و ۸۴۴ واحد رشد داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سه هزار و ۷۰۵ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با دو هزار و ۹۰۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با یک هزار و ۳۳۹ واحد، توسعه معادن و فلزات با یک هزار و ۱۰۵ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با یک هزار و ۴۳ واحد، پتروشیمی پارس با یک هزار و ۶۰ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با یک هزار و ۳۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل ایران خودرو با ۵۴۶ واحد، بانک پارسیان با ۲۷۹ واحد، سایپا با ۲۵۲ واحد، گروه بهمن با ۱۹۰ واحد، پارس خودرو (خپارس) با ۱۳۸ واحد، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با ۱۱۷ واحد، گروه مپنا با ۹۹ واحد و بانک صادرات ایران با ۹۱ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

امروز نماد سپید ماکیان، ‌ گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرایان،‌ شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد امیرکبیر کاشان، ایران خودرو، سایپا و گروه دارویی برکت در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۴۲ میلیون و ۹۴۲ هزار برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۳ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۹۱۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۲۹۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۷ هزار و ۹۲۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد سهامی ذوب آهن اصفهان، فرابورس ایران، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت شیراز، پلیمر آریا ساسول، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی،‌ پتروشیمی زاگرس، بیمه تجارت نو، پتروشیمی مارون و سنگ آهن گهرزمین تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان جنوب، بیمه کوثر، مدیریت انرژی تابان هور، بانک دی، توسعه مسیر برق گیلان، توزیع داروپخش و توکاریل تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *