اخبار داغ

پاسخ غیرمنتظره فرماندهان ارتش و سپاه به یک تهدید نظامی

امیر دریادار حبیب‌ا… سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به تهدیدهای نظامی ترامپ در یک هفته اخیر و همزمان با هفته دفاع مقدس، تاکید کرد: تمام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه و نیروهای همیشه در صحنه ملت همیشه آماده بوده و از منافع کشور دفاع و حمایت خواهند کرد. به گزارش […]

اشتراک گذاری
01 مهر 1399
111 بازدید
کد مطلب : 5950

امیر دریادار حبیب‌ا… سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به تهدیدهای نظامی ترامپ در یک هفته اخیر و همزمان با هفته دفاع مقدس، تاکید کرد: تمام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه و نیروهای همیشه در صحنه ملت همیشه آماده بوده و از منافع کشور دفاع و حمایت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز و به نقل از ایسنا، وی افزود: نیروهای مسلح کشورمان از دوران دفاع مقدس با موفقیت عبور کرده و اکنون هم نیروهای مسلح این آمادگی را دارند که به همه یاوه گویی‌های دشمن پاسخ قاطع بدهند و پوزه هر دشمنی را به خاک بمالند و اگر گفتند هزار نقطه را می‌زنیم، بزنند و نتیجه‌اش را ببینند.

پیش از این و حوالی ۱۰ سال قبل بود که سردار حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران نیز در سخنانی با اشاره به تهدیدات نظامی اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران گفته بود: از آرزوهای بزرگ ما این است که آنها دست به این کار بزنند چون خیلی وقت است انرژی نهفته‌ای وجود دارد که علاقه‌مندیم آن را خرج کنیم و دشمنان اسلام و مسلمین را برای همیشه به زباله‌دان تاریخ بفرستیم.

*این سطح آمادگی عقلانی و بینش استراتژیک فرماندهان نظامی ایران در تخمین دورنمای راهبردی جنگ با دشمن؛ یکی از کابوس‌های بزرگ رقبای جمهوری اسلامی ایران است.

رقبایی که اگرچه برخوردار از شبکه صهیونیستی رسانه‌های جهانی هر از گاهی در تریبون‌ها سخنی تهدیدمحور می‌گویند اما خود به خوبی واقف هستند که با دم شیر نمی‌توان بازی کرد و جمهوری اسلامی ایران در پرتو هدایت‌های داهیانه ولایت فقیه؛ امنیت خود و متحدانش را به بهترین شکل ممکن تضمین کرده و از مواجهه با دشمن تا دندان مسلح نیز هیچ اِبایی ندارد.

این سکه البته یک روی دیگر هم دارد و آن احساس عجز و ترس دشمنان خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران است که می‌دانند در عرصه نظامی از پیش شکست خورده‌اند و باید در مقابل هژمونی به نام محور مقاومت با ام‌القرایی ایران اسلامی کرنش کنند.

لازم به اشاره است که تسخیر و هدف قرار دادن پهپادهای آمریکایی در کنار موشک‌باران پایگاه آمریکایی عین‌الأسد در سال ۹۸؛ برگ جدیدی در تاریخ هماوردی ایران اسلامی با دشمنان خود است که معادلات دشمن را وارد عرصه‌های جدیدی کرد.

عرصه‌های جدیدی که اگرچه ممکن است حتی با حماقت دشمن و یک تماس نظامی محدود نیز مواجه شود اما همانطور که اشاره شد؛ برنده از پیش مشخص است و دشمن نیز با دانستن همین نکته مهم است که به پیشبرد همزمان پروژه “فتنه اقتصادی” از طریق دنباله داخلی خود در ایران امید بسته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *