اخبار داغ

کشف ژنراتور قدیمی در میدان نفت‌شهر

یک دستگاه ژنراتور با قدمتی بیش از ۶۰ سال حین عملیات خاک‌برداری و تسطیح محوطه چاه‌های نفتی در منطقه مرزی نفت‌شهر از توابع بخش سومار شهرستان قصر شیرین کشف شد. به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، این ژنراتور انگلیسی با سازه ۷ تنی متعلق به سال ۱۳۳۸ خورشیدی […]

اشتراک گذاری
26 شهریور 1399
71 بازدید
کد مطلب : 5224

یک دستگاه ژنراتور با قدمتی بیش از ۶۰ سال حین عملیات خاک‌برداری و تسطیح محوطه چاه‌های نفتی در منطقه مرزی نفت‌شهر از توابع بخش سومار شهرستان قصر شیرین کشف شد.

به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، این ژنراتور انگلیسی با سازه ۷ تنی متعلق به سال ۱۳۳۸ خورشیدی برابر با ۱۹۵۸ میلادی است که از سوی کارکنان نفت و گاز غرب در زمین‌های اطراف چاه شماره ۱۱ در محل قدیم پالایشگاه نفت‌شهر کشف و به موزه صنعت نفت غرب منتقل شد.

ژنراتور در سال ۱۹۵۸ میلادی به سفارش شرکت ملی نفت ایران برای تأمین برق پالایشگاه نفت‌شهر در محل قدیم پالایشگاه نفت‌شهر نصب شده و محرک آن از نوع انرژی بخار آب خشک بوده است. تاریخچه پایان کار آن مشخص نیست، اما احتمالاً به علت خرابی و نبود تعمیر از رده خارج شده و به دلیل وزن سنگین آن در محل پالایشگاه قدیم با گذشت زمان طولانی مدفون شده است.

میدان نفت‌شهر در ۶۰ کیلومتری قصر شیرین در استان کرمانشاه قرار دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *