اخبار داغ

واحد سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه عملیاتی شد

واحد سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه به‌عنوان یکی از طرح‌های توسعه‌ای پایین‌دستی صنعت پتروشیمی با هدف تکمیل زنجیره ارزش، جلوگیری از خام‌فروشی و توسعه محصولات متنوع و راهبردی بدون حضور کارشناسان خارجی با موفقیت عملیاتی شد. به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، کریم دلجوان، مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با اشاره […]

اشتراک گذاری
22 شهریور 1399
100 بازدید
کد مطلب : 4882

واحد سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه به‌عنوان یکی از طرح‌های توسعه‌ای پایین‌دستی صنعت پتروشیمی با هدف تکمیل زنجیره ارزش، جلوگیری از خام‌فروشی و توسعه محصولات متنوع و راهبردی بدون حضور کارشناسان خارجی با موفقیت عملیاتی شد.

به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، کریم دلجوان، مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با اشاره به اینکه خط تولید سولفات پتاسیم با ظرفیت سالانه ۴۰ هزار تن با موفقیت راه‌اندازی شد، گفت: باتوجه به راه‌اندازی این خط تولید، سبد محصولات شرکت تکمیل‌تر شده است.

وی ادامه داد: واحد تولید پتاسیم این شرکت با هدف تولید محصول جانبی اسید کلریدریک با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال به سبد محصولات شرکت اضافه شد که یکی از مواد اولیه مورد استفاده در پروژه جدید پلی‌آلومینیوم کلراید (pac) است. این پروژه نیز همسو با هدف تکمیل زنجیره ارزش و از طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی ارومیه به شمار می‌آید که مقدمات اجرای آن آغاز شده است.

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به‌عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری افزود: پتروشیمی ارومیه برنامه‌های مبسوطی برای تولید محصولات متنوع در دست دارد که بهره‌برداری از طرح سولفات پتاسیم سبد محصولات را متنوع کرده است.

دلجوان بهره‌برداری از این واحد را مرهون تلاش‌های مهندسان و متخصصان جوان و عملیاتی خود دانست که بدون حضور کارشناسان خارجی موفق شدند بهره‌برداری از طرح سولفات پتاسیم را به نام خود ثبت کنند.

وی اظهار کرد: راه‌اندازی واحدهای تولیدی در شرایطی که کشور افزدن بر فشار تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و متحدانش با بحران کرونا نیز دست و پنجه نرم می‌کند می‌تواند تنها راه برون‌رفت از فشارهای اقتصادی باشد.

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با تأکید بر اینکه محدودیت‌ها و تحریم‌ها، مدیریت را به سمت نگاه به داخل و بومی‌سازی سوق داده است، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از تجهیزات و قطعات واحد تولیدی سولفات پتاسیم ازسوی سازندگان داخلی ساخته شده است.

پتروشیمی ارومیه زیرمجموعه شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *