اخبار داغ

پایبندی کامل قزاقستان به توافق اوپک پلاس در اوت ۲۰۲۰

پایبندی قزاقستان به تعهدهایش در توافق کاهش تولید اوپک پلاس ۱۰۰ درصدی بوده است. به گزارش روزنامه آستانه تایمز از نورسلطان، سرویس مطبوعاتی وزارت انرژی قزاقستان گزارش داد که این کشور در ماه اوت به تعهدهای خود براساس توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) عمل کرده و سطح پایبندی‌اش به این توافق ۱۰۰ درصد بوده […]

اشتراک گذاری
20 شهریور 1399
68 بازدید
کد مطلب : 4782

پایبندی قزاقستان به تعهدهایش در توافق کاهش تولید اوپک پلاس ۱۰۰ درصدی بوده است.

به گزارش روزنامه آستانه تایمز از نورسلطان، سرویس مطبوعاتی وزارت انرژی قزاقستان گزارش داد که این کشور در ماه اوت به تعهدهای خود براساس توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) عمل کرده و سطح پایبندی‌اش به این توافق ۱۰۰ درصد بوده است.

میانگین تولید قزاقستان در ماه اوت یک میلیون و ۳۴۵ هزار بشکه در روز بود. این کشور عرضه بیش از سهمیه خود در ماه مه را مطابق توافق اوپک پلاس جبران کرده و به جبران تخطی خود در ماه‌های اوت و  سپتامبر متعهد است. براساس توافق کاهش تولید، قزاقستان متعهد شد روزانه ۳۹۰ هزار بشکه از تولید خود بکاهد.

در بازه مانی ماه‌های ژانویه و ژوئیه تولید نفت قزاقستان ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن بود که ۱.۴ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ است. این در حالی است که صادرات نفت این کشور در بازه زمانی یادشده با رشد ۰.۴ درصدی به ۴۲ میلیون تن رسید.

علیخان اسماعیل‌اف، معاون نخست‌وزیر قزاقستان گفت: بودجه کشور از کاهش تولید نفت آسیب دیده، زیرا درآمد نفت تقریباً نصف و یک تریلیون و ۶۰۰ میلیارد تنگه (۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار آمریکا) از درآمد این کشور کاسته شده است.

پس از آنکه ویروس کرونا سبب تضعیف یک‌سوم تقاضای نفت شد، کشورهای عضو اوپک پلاس تصمیم گرفتند از ابتدای ماه مه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز، معادل ۱۰ درصد عرضه جهانی، از تولید نفت خود بکاهند. قرار شد این کاهش تولید از ابتدای ماه اوت به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

به گزارش تجهیز نیوز در نشست اخیر کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) که در ماه اوت تشکیل شده بود این کمیته تأکید کرد که دستیابی به پایبندی ۱۰۰ درصدی ازسوی همه کشورهای شرکت‌کننده نه‌تنها منصفانه است، بلکه برای تلاش‌های دوباره در زمینه بازگرداندن توازن به بازار و کمک به تحقق ثبات درازمدت در بازار نفت بسیار مهم است.

نشست‌ بعدی کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک و کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک در تاریخ‌ ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریورماه) برگزار می‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *