اخبار داغ

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۶/۰۱

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۵۵ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش به ۴۴ دلار و ۳۵ سنت رسید. به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم و رویترز، در حالی که به دنبال وضع مجدد مقررات قرنطینه در پی شیوع مجدد کرونا موجب اختلال در روند […]

اشتراک گذاری
01 شهریور 1399
115 بازدید
کد مطلب : 3967

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۵۵ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش به ۴۴ دلار و ۳۵ سنت رسید.

به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم و رویترز، در حالی که به دنبال وضع مجدد مقررات قرنطینه در پی شیوع مجدد کرونا موجب اختلال در روند ترمیم اقتصاد جهانی شده و نگرانی هایی در مورد افزایش عرضه نفت وجود دارد، قیمت نفت روز جمعه شاهد حدود یک درصد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۵۵ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش به ۴۴ دلار و ۳۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با ۸۶ سنت معادل ۱.۱ درصد افت به ۴۲ دلار و ۳۴ سنت رسید.

در این هفته نفت برنت حدود یک درصد کاهش داشت در حالی که نفت خام آمریکا رشد حدودا یک درصدی را پشت سر گذاشت.

بر اساس آمارهای وزارت حمل و نقل آمریکا، واردات نفت خام هند در ماه جولای به پایین ترین رقم خود از مارس ۲۰۱۰ رسیده در حالی که میزان مصرف بنزین رانندگان آمریکایی در ماه ژوئن شاهد افت ۱۳ درصدی مسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

شرکت ملی نفت لیبی گفته ممکن است صادرات نفت خود را از سر بگیرد. این مسئله فشار بیشتری بر بازار نفت وارد کرده است.

جان کیلداف گفت، بازار در شرایط فعلی نمی تواند از پس جذب عرضه بیشتر نفت برآید. هرچند برقراری ثبت در لیبی خبر خوبی است اما برای عرضه جهانی نفت مضر است و این مسئله به افت بیشتر قیمت ها منجر می شود.

در همین حال تعداد سکوهای حفاری نفت و گاز در آمریکا طی هفته گذشته برای اولین بار از ماه مارس افزایش داشته که می توند نشان دهنده افزایش عرضه نفت آمریکا طی ماه های آینده باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *