اخبار داغ

امکان معافیت دائم برخی از سربازان به دلیل کرونا

سربازانی که به دلیل بیماری تنفسی از رزم معاف شده اند از بهمن ماه سال گذشته در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برند، این افراد نه فراخوانده به سربازی می‌شوند و نه می‌توانند در شغلی مشغول به کار شوند. به گزارش خبرنگار مهر، سربازانی که به دلیل بیماری قلبی و یا تنفسی از رزم معاف شده‌اند از […]

اشتراک گذاری
26 مرداد 1399
139 بازدید
کد مطلب : 3685

سربازانی که به دلیل بیماری تنفسی از رزم معاف شده اند از بهمن ماه سال گذشته در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برند، این افراد نه فراخوانده به سربازی می‌شوند و نه می‌توانند در شغلی مشغول به کار شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، سربازانی که به دلیل بیماری قلبی و یا تنفسی از رزم معاف شده‌اند از بهمن ماه سال گذشته در وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برند و در حالی که تاکنون می‌بایست ۶ ماه از دوران خدمتشان گذشته باشد کماکان وضعیتی نامشخص دارند. برخی از این مردان از بهمن ماه از محل کار خود خداحافظی کرده و کارفرمایان برخی دیگر از آنجایی که می‌دانستند نیرویشان مشمول است، با آنها تمدید قرارداد نکرده است.

ستاد کل نیروهای مسلح نیز احتمالاً با هدف محافظت از این سربازان معاف از رزم از کرونا، اعزام آنها را به مدت ۶ ماه است به تعویق انداخته و گویا آنها شهریور نیز اعزام نخواهند شد. ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده این سربازان احتمالاً از مهر ماه اعزام خواهند شد. در حالی که شرایط شیوع کرونا از بهمن ماه تاکنون نه تنها بهبود نیافته بلکه وخیم‌تر هم شده است، حال سوال اینجاست که آیا با آغاز فصل پاییز که آنفلوانزا نیز شرایط را دشوارتر خواهد کرد، موعد مناسبی برای اعزام این سربازان مبتلا به بیماری قلبی و تنفسی است یا بنا است بلاتکلیفی آنها کماکان ادامه داشته باشد؟

این موضوع را با رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح مطرح کردیم، امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با موضوع عنوان شده، اظهار کرد: بررسی‌های دقیق‌تری انجام شده است، افرادی که به دلایل مختلف در این شرایط کرونایی در اعزامشان تغییری رخ داده است مجدد بررسی می‌شوند، برخی از اینها می‌توانند با رعایت برخی نکات به سربازی فراخوانده شوند و برخی دیگر امکان دارد معافیت دائم یا موقت بگیرند.

وی افزود: آئین نامه می‌تواند از طریق سیر مراحل تصویب با توجه به شرایط روز تغییر کند و برخی معافیت‌ها را عوض کند، به عنوان مثال امسال در رابطه با بیماری اوتیسم تصمیم‌های جدیدی گرفته شد و موارد جدیدی برای معافیت به دلیل این بیماری در آئین دیده شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پایان گفت: نهایتاً تا یک ماه آینده تصمیمات نهایی برای معافیت یا اعزام مشمولان گرفته و اعلام عمومی می‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *