اخبار داغ

اجرای مرحله نخست طرح کهاب در جایگاه‌های سوخت کل کشور

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای مرحله نخست طرح کهاب در جایگاه‌های عرضه سوخت کل کشور خبر داد. به گزارش تجهیز نیوز به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، کرامت ویس کرمی در گفت‌وگوی زنده تلفنی با برنامه تهران ۲۰ شبکه پنجم سیما افزود: جایگاه‌های عرضه سوخت کل کشور به‌ویژه کلانشهر تهران به […]

اشتراک گذاری
26 مرداد 1399
95 بازدید
کد مطلب : 3674

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای مرحله نخست طرح کهاب در جایگاه‌های عرضه سوخت کل کشور خبر داد.

به گزارش تجهیز نیوز به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، کرامت ویس کرمی در گفت‌وگوی زنده تلفنی با برنامه تهران ۲۰ شبکه پنجم سیما افزود: جایگاه‌های عرضه سوخت کل کشور به‌ویژه کلانشهر تهران به مرحله نخست طرح کهاب مجهز شده‌اند.

وی تأکید کرد: از سه انبار نفت موجود در سه گوشه کلانشهر تهران، انبار نفت شمال غرب که مجهز به این سیستم بازیافت بخار بنزین شده و فعال است، به‌صورت شبانه روزی فرآیند تبدیل بخار بنزین به بنزین را انجام می‌دهد؛ دو انبار نفت دیگر یعنی انبار نفت ری و انبار نفت شمال شرق تهران نیز تأمین اعتبار انجام شده است و ما در مرحله‌ طراحی و در واقع پیمان‌سپاری پروژه بازیافت بخار بنزین در دو انبار یادشده هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره طولانی شدن روند این پروژه گفت: ما از تأمین اعتبار و  نقدینگی اطمینان حاصل و مجوزهای لازم را از دستگاه‌های مربوطه دریافت کردیم و در ابتدا می‌خواستیم این موضوع را به بخش خصوصی واگذار کنیم که از آن استقبال نشد، سپس قرار شد از منابع دیگر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای انجام این پروژه استفاده کنیم.

ویس کرمی ابراز امیدواری کرد که پیمانکار امسال انتخاب و این طرح در دو انبار دیگر (انبار نفت ری و انبار نفت شمال شرق تهران) نیز اجرایی شود.

وی با تأکید بر اینکه تکالیفی که درباره توزیع بنزین و نفت‌گاز یورو ۴ به‌عهده وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بوده به بهترین نحو ممکن اجرایی شده است، گفت: طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین) شامل سه بخش است که هم‌اکنون جایگاه‌های عرضه بنزین کل کشور به‌ویژه کلانشهر تهران به مرحله نخست این طرح مجهز شده‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه در هفته گذشته در هیئت محترم وزیران با پیگیری‌های سازمان حفاظت محیط زیست یک بار دیگر طرح کهاب مطرح و مصوب شد، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم تأمین منابع مراحل دوم و سوم این پروژه را انجام دهیم که در این صورت اجرای آن از ابتدای مهرماه امسال با اولویت کلانشهرها آغاز می‌شود.

ویس کرمی گفت: یکی از مواردی که سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری می‌کند، بحث حق تبخیر بنزین است که مبالغ آن به جایگاه‌ها پرداخت (کارمزدی) می‌شود و امیدواریم بر مبنای مصوبه جدید هیئت دولت از ابتدای مهرماه امسال وارد فازهای اجرایی آن شویم و بتوانیم جایگاه‌های عرضه سوخت را به این سیستم مجهز کنیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *