اخبار داغ

لیست واحد برای انتخابات بستگی به عملکرد شورای ائتلاف دارد/ سعی می‌کنیم گزینه‌های مشترک بیشتر شود/ گفتگو با مرتضی آقاتهرانی

رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری گفت که احتمال ارائه یک لیست واحد از سوی جبهه پایداری و شورای ائتلاف مشخص نیست و این بستگی به عملکرد شورای ائتلاف دارد. حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری در پاسخ به سؤالی درباره فرآیند ارائه لیست جبهه پایداری برای انتخابات آتی مجلس، اظهار داشت: ما روند […]

اشتراک گذاری
17 بهمن 1402
295 بازدید
کد مطلب : 157952

رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری گفت که احتمال ارائه یک لیست واحد از سوی جبهه پایداری و شورای ائتلاف مشخص نیست و این بستگی به عملکرد شورای ائتلاف دارد.

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری در پاسخ به سؤالی درباره فرآیند ارائه لیست جبهه پایداری برای انتخابات آتی مجلس، اظهار داشت: ما روند بررسی لیست جبهه پایداری را آغاز کرده‌ایم و منتظر هستیم و هم‌اکنون در حال مصاحبه و گفت‌وگو با برخی گزینه‌های جدید و جوان هستیم تا در صورت تطبیق شاخص‌ها از آنها حمایت کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که چه تعداد از افراد لیست تهران جبهه پایداری نهایی شده است، گفت: تعداد قابل توجهی نهایی و قطعی هستند اما هنوز لیست نهایی نشده و تا چند روز دیگر و با بررسی‌های بیشتر ما تلاش خواهیم کرد که لیست را نهایی کنیم.

آقاتهرانی در پاسخ سؤال دیگری درباره احتمال ائتلاف جبهه پایداری با شورای ائتلاف تصریح کرد: با دوستان خود در شورای ائتلاف صحبت کرده‌ایم و اکنون نیز بضعاَ برخی جلسات و گفت‌وگوهایی با آنها داریم. ما صراحتاً به آنها گفتیم که اگر منظور از وحدت، همگرایی و همراهی بر اساس شاخص‌های و معیارها باشد، آماده‌ایم و از ائتلاف استقبال می‌کنیم اما اگر مقصود از وحدت، قرار گرفتن دوستان و آشنایان در لیست و ترجیح آنها به شاخص‌ها باشد، راه خودمان را خواهیم رفت.

وی افزود: ما خواهان وحدت هستیم و از آن استقبال می‌کنیم اما وحدت بر اساس شاخص‌ها را قبول داریم. اینکه برخی می‌گویند ما محور وحدت هستیم و بیایید به آنچه ما می‌گوییم گوش کنید تا وحدت حاصل شود، ما این نگاه را قبول نداریم و معتقدیم که وحدت باید بر اساس معیارها باشد.

رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری درباره اینکه احتمال ارائه یک لیست واحد از سوی جبهه پایداری و شورای ائتلاف چقدر است نیز خاطرنشان کرد: جلسات و گفت‌وگوها برقرار است اما واقعاً نمی‌دانم نتیجه چه خواهد شد. اینکه این گفت‌وگوها نتیجه بدهد یا نه، بستگی به رفتار شورای ائتلاف دارد اگر بخواهد بر اساس معیارها عمل کنند ما آمادگی داریم.

آقاتهرانی همچنین گفت: اگر جبهه پایداری و شورای ائتلاف نتوانند لیست واحد بدهند، بهتر است دو گروه تلاش کنند تا گزینه‌های اشتراکی بیشتر در لیست داشته باشند. ما به عنوان جبهه پایداری درصورتی‌ که ۲ لیست ارائه شود سعی خواهیم کرد که گزینه‌ها اشتراکی‌مان با دوستان شورای ائتلاف بیشتر باشد.

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *