اخبار داغ

در نشست شورای امنیت چه گذشت؟/ هشدار صریح ایران درباره پیامدهای ماجراجویی نظامی آمریکا

نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره تجاوزات اخیر آمریکا به عراق و سوریه با واکنش‌های مختلف همراه بود، ایران و کشورهای مستقل دیگر این تجاوزات را تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه دانستند و درباره پیامدهای آن هشدار دادند. نشست شورای امنیت درباره تجاوزات اخیر آمریکا به سوریه و عراق با حمایت متجاوزان و همسویی […]

اشتراک گذاری
17 بهمن 1402
135 بازدید
کد مطلب : 157948

نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره تجاوزات اخیر آمریکا به عراق و سوریه با واکنش‌های مختلف همراه بود، ایران و کشورهای مستقل دیگر این تجاوزات را تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه دانستند و درباره پیامدهای آن هشدار دادند.

نشست شورای امنیت درباره تجاوزات اخیر آمریکا به سوریه و عراق با حمایت متجاوزان و همسویی کشورهای دنباله‌روی آن و در عین حال با انتقادهای شدید کشورهای مستقل از جمله جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شد که این تجاوزات را تهدیدکننده امنیت و ثبات منطقه و دارای پیامدهای خطرناک توصیف کردند.

نماینده چین در نشست شورای امنیت درباره تجاوزات اخیر آمریکا به سوریه و عراق گفت: حملات آمریکا به سوریه و عراق نقض خطرناک استقلال و حاکمیت دو کشور است.

وی افزود عراق و سوریه، مخالفت خود را با حملات آمریکا اعلام کرده‌اند و این حملات سبب افزایش تنشها در منطقه و گسترش نزاع می‌شود.

نماینده الجزایر هم در این نشست گفت: از حاکمیت و تمامیت ارضی عراق و سوریه حمایت می‌کنیم.

وی هشدار داد: خاورمیانه در آستانه فروپاشی است، ما درخواست به خویشتنداری و اجتناب از تشدید تنش را مورد تأکید قرار می‌دهیم.

لفاظی و جوسازی نمایندگان انگلیس و آمریکا علیه ایران و گروه‌های مقاومت و توجیه تجاوزات به کشورهای منطقه

نماینده انگلیس در نشست شورای امنیت گفت: اقدامات ما (تجاوزات به یمن) در دریای سرخ در راستای حفظ جان انسانها و حمایت از آزادی کشتیرانی بین‌المللی قرار دارد!

وی (در راستای گمراه کردن افکار عمومی از تجاوزات انگلیس و آمریکا به یمن و حمایت مستمر از جنایات رژیم تروریستی صهیونیستی در غزه) گفت: حملات شبه‌نظامیان طرفدار ایران در خاورمیانه را محکوم می‌کنیم!

🔹نماینده آمریکا در نشست شورای امنیت گفت: کشته شدن سه نظامی آمریکایی غیرقابل قبول است، هدف از حملات ما (به کشورهای منطقه) حمایت از آمریکایی‌هاست!

وی مدعی شد: حملات ما به یمن، پاسخی به حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ است!

نماینده آمریکا گفت: برای مهار نزاع در غزه تلاش می‌کنیم، برای ورود به نزاع با ایران تلاش نمی‌کنیم.

نماینده سوریه در نشست شورای امنیت: خواستار پایان حضور غیرقانونی آمریکا در خاک کشورمان هستیم

نماینده سوریه در این نشست گفت: از شورای امنیت می‌خواهیم که به مسئولیت خود در قبال تجاوزات آمریکا علیه حاکمیت سوریه و زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی عمل کند.

وی افزود: آمریکا در برابر عملکرد شورای امنیت مانع‌تراشی کرده و ادامه ارتکاب جنایات از سوی اسرائیل و فرار این رژیم از مجازات را برایش تضمین کرده است.

نماینده سوریه گفت: تجاوز اخیر آمریکا به شهید و زخمی شدن دهها نفر و ویرانی تعدادی از منازل مردم و یک مکان تاریخی در سوریه شده است.

نماینده ایران در نشست شورای امنیت: آمریکا، ثبات در منطقه را برهم زده است/ تنها راه پایان نزاع وادار کردن اسرائیل به توقف کشتار مردم غزه است

نماینده جمهوری اسلامی ایران در نشست شورای امنیت تأکید کرد: آمریکا عامل برهم زدن ثبات در منطقه و ناقض قوانین بین‌المللی است.

امیرسعید ایروانی تأکید کرد: تجاوزات آمریکا به عراق و سوریه، ناقض حاکمیت این کشورهاست، ما حملات آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم می‌کنیم.

وی تصریح کرد: تصمیمات گروههای مقاومت در منطقه مستقل است، ما برای گسترش دامنه نزاع تلاش نمی‌کنیم.

ایروانی تأکید کرد: تنها راه برای پایان نزاع در منطقه، وادار کردن اسرائیل به توقف کشتار دسته‌جمعی در نوار غزه است.

نماینده عراق در نشست شورای امنیت: بارها درباره گسترش دامنه نزاع در منطقه هشدار داده‌ایم

نماینده عراق در نشست شورای امنیت گفت: بحرانها در خاورمیانه به هم مرتبط است، ما درباره گسترش دامنه نزاع در منطقه هشدار داده‌ایم.

وی افزود: تجاوزات برخی کشورهای دوست و هم‌پیمان را که حاکمیت کشورمان را نقض می‌کند، محکوم می‌کنیم.

وی گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد که کشورمان به صحنه‌ای برای تسویه حساب تبدیل شود.

نماینده عراق افزود: هرگونه حمله به خاک عراق تحت بهانه‌های واهی و غیرمنطقی را محکوم می‌کنیم.

حمایت نماینده ژاپن از آمریکا در نشست شورای امنیت

نماینده ژاپن در نشست شورای امنیت بدون محکوم کردن ماجراجویی نظامی خطرناک آمریکا در منطقه: معتقدیم که ایالات متحده خواهان توسعه نزاع در منطقه نیست.

وی اضافه کرد: نزاع در غزه پیامدهای خطرناکی برای خاورمیانه به‌دنبال دارد.

واکنش نماینده فرانسه در نشست شورای امنیت به تجاوزات نظامی آمریکا در منطقه

نماینده فرانسه در نشست شورای امنیت: از همه طرفها در عراق و سوریه می‌خواهیم خویشتنداری کنند، باید برای اجتناب از گسترش نزاع تلاش کرد.

نماینده روسیه هم درباره پیامدهای خطرناک تجاوزات نظامی آمریکا به کشورهای منطقه هشدار داد.

انتهای پیام/+

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *