اخبار داغ

دولت از افزایش سقف حقوق کارکنان صنعت نفت در مناطق سخت عملیاتی حمایت می‌کند

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری با اشاره به رعایت سقف حقوق کارکنان صنعت نفت گفت: با توجه به اینکه مجلس بعضی از اختیارات و مجوزهای لازم را به دولت داده است، به نظر می‌رسد بتوان در این زمینه گفت‌وگو کرد، از این رو ما از تغییر سقف حقوق در مناطق عملیاتی با شرایط سخت آب‌وهوایی و کاری […]

اشتراک گذاری
18 آذر 1402
298 بازدید
کد مطلب : 157628

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری با اشاره به رعایت سقف حقوق کارکنان صنعت نفت گفت: با توجه به اینکه مجلس بعضی از اختیارات و مجوزهای لازم را به دولت داده است، به نظر می‌رسد بتوان در این زمینه گفت‌وگو کرد، از این رو ما از تغییر سقف حقوق در مناطق عملیاتی با شرایط سخت آب‌وهوایی و کاری حمایت می‌کنیم.

 محمد دهقان در نشست مشترک با مدیران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان این‌که امروز در بازدیدی که از تاسیسات نفتی و گازی موجود در این منطقه داشتیم شاهد مجاهدت‌های ارزشمند کارکنان صنعت نفت بودیم، گفت: زبان از بیان این همه تلاش شبانه‌روزی برای تامین امنیت انرژی مردم در عسلویه قاصر است.

وی ادامه داد: کارکنان صنعت نفت طی دو دهه اخیر نشان دادند که می‌شود زیر سنگین‌ترین تحریم‌ها کارهای عظیمی را به ثمر نشاند تا امنیت انرژی کشور و تامین نیازهای ارزی کشور با مخاطره روبرو نشود. باید قدردان زحما شبانه‌روزی کارکنان بی‌ادعای صنعت نفت کشورمان باشیم.

معاون امور حقوقی رئیس‌جمهوری با اشاره به مطرح شدن مشکلات حقوقی صنعت نفت و اختلافات این صنعت با دیگر دستگاه‌های اجرای و دولتی کشور، اعلام کرد: برخی از این مشکلات به‌صورت مستقیم به امور حقوقی ریاست‌جمهوری مربوط می‌شود، از مدیران حاضر در این نشست می‌خواهم تا مستندات و مدارک مربوط به این مشکلات را برای ارسال کنند تا ما بتوانیم در حل آنها بهتر عمل کنیم.

دهقان با اشاره به قانون کلی مناطق آزاد و ویژه در کشور تاکید کرد: هر استان و شهرستان این مناطق اقتضائات خود را دارند، از این رو رئیس‌جمهوری به تازگی برای اصلاح این قوانین این موضوع را به ما ارجاع داد تا با همکاری و هماهنگی سازمان مناطق آزاد کشور اصلاحاتی در این قوانین انجام شود، البته در این زمینه نیاز است اصلاحاتی در قوانین کشور هم صورت بگیرد که جای بحث این موضوع در این نشست نمی‌گنجد، اما از مدیران صنعت نفت حاضر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس می‌خواهیم مشکلات و چالش‌های خود با گمرک را برای ما ارسال تا بررسی‌های لازم انجام شود.

وی درباره برخی مشکلات و دغدغه‌های کارکنان صنعت نفت مانند اخذ مالیات‌های سنگین از حقوق کارکنان، گفت: نهادی جز مجلس نمی‌تواند در این زمینه تصمیم بگیرد، بنده خیلی بعید می‌دانم بتوان قوانین مجلس شورای اسلامی در این زمینه را تغییر داد، خیلی به انجام این موضوع خوش‌بین نیستیم زیرا قوانین مربوط به اخذ مالیات موضوعی سراسری در کشور است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری همچنین اظهار کرد: درباره رعایت سقف حقوق دریافتی کارکنان صنعت نفت که مورد اشاره معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی است، به نظر می‌رسد در این زمینه با توجه به اینکه مجلس به دولت برخی اختیارات و مجوزها را داده است بتوان اقدام‌هایی انجام داد، زیرا به طور مثال دریافتی کسی که روی سکوهای دریایی کار می‌کند با کسی که در تهران زیر  باد کولر کار می‌کند نمی تواند یکسان باشد، از این رو ما از تغییر سقف حقوق در مناطق عملیاتی با شرایط سخت آب و هوایی و کاری حمایت می‌کنیم.

دهقان درباره پرداخت پاداش پایان خدمت به کارکنان صنعت نفت نیز گفت: پرداخت پاداش پایان خدمت به کارکنان دولت در زمان مجلس شورای اسلامی پنجم از سوی برخی نمایندگان به دولت پیشنهاد و از همان زمان آیتن موضوع باب شده است، با توجه به اینکه کمیت و کیفیت این پاداش مصوبه مجلس شورای اسلامی است بنده بعید به نظر می‌دانم که بتوان تغییری در آن ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه به دلیل پرداخت حقوق پایین نیروهای متخصص در بدنه دولت خیلی ماندگار نیستند، تاکید کرد: بخش خصوصی با پرداخت حقوق‌های بالاتر نیروهای آموزش‌دیده در بخش دولتی را جذب می‌کند، از این رو باید برای رفع این مشکل راهکاری اندیشیده شود.

دهقان همچنین با اشاره رعایت سقف حقوق دریافتی کارکنان صنعت نفت تصریح کرد: به نظر می‌رسد در این زمینه با توجه به این که مجلس به دولت برخی اختیارات و مجوزهای لازم را داده بتوان گفت‌وگوهایی کرد، از سوی دیگر دریافتی کسی که روی سکوهای دریایی با کسی که در تهران زیر  باد کولر کار  نمی‌تواند یکسان باشد، از این رو ما از تغییر سقف حقوق در مناطق عملیاتی با شرایط سخت آب و هوایی و کاری حمایت می‌کنیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *