اخبار داغ

به‌منظور مدیریت راهبردی زیست‌بوم فناوری صنعت نفت اقدام‌های مورد انتظار در حوزه پژوهش و فناوری صنعت نفت ابلاغ شد

وزیر نفت به‌منظور مدیریت یکپارچه، منسجم و راهبردی زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت اهم اقدام‌های مورد انتظار این صنعت را به معاونان وزیر و مدیران عامل شرکت‌های اصلی‌ ابلاغ کرد.  جواد اوجی به‌منظور مدیریت یکپارچه، منسجم و راهبردی زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت اهم اقدام‌های مورد انتظار این صنعت را به […]

اشتراک گذاری
04 آذر 1402
384 بازدید
کد مطلب : 157584

وزیر نفت به‌منظور مدیریت یکپارچه، منسجم و راهبردی زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت اهم اقدام‌های مورد انتظار این صنعت را به معاونان وزیر و مدیران عامل شرکت‌های اصلی‌ ابلاغ کرد.

 جواد اوجی به‌منظور مدیریت یکپارچه، منسجم و راهبردی زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت اهم اقدام‌های مورد انتظار این صنعت را به معاونان وزیر و مدیران عامل شرکت‌های اصلی‌ ابلاغ کرد.

متن این ابلاغ به شرح زیر است:

معاونان وزیر، مدیران عامل شرکت‌های اصلی، مدیران کل و رؤسای واحدهای مستقل ستادی و سازمان‌های تابعه

موضوع: انسجام، تقویت و راهبری زیست‌بوم، پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت

با سلام در راستای اجرای بند «۶» سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العلی)، بند «۴» سیاست‌های کلی بخش نفت و گاز، بند «۲» سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مواد آیین‌نامه تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی در صنعت نفت تصویب‌نامه هیئت وزیران، همچنین اجرای بند «۵» از جزء «الف»، بندهای ۷» و «۸» از جزء «ب» و بند «۴» از جزء «پ» ماده (۳) قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و به‌منظور مدیریت یکپارچه، منسجم و راهبردی زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت بدین وسیله اهم اقدام‌های مورد انتظار به شرح زیر ابلاغ می‌شود:

– چابک‌سازی، بازنگری، ساختار، ارکان، وظایف و نحوه ارتباطات نهادهای مؤثر و فعال در زیست‌بوم صنعت نفت به‌منظور تدوین خط‌مشی توانمندسازی آن.

– سیاست‌گذاری برای تدوین سبد طرح‌های اولویت‌دار پیشران فناوری صنعت نفت کشور، راهبری و نظارت بر اجرای آن.

– تدوین روش‌ها و سازوکارهای متنوع مبتنی بر قوانین مصوب برای تأمین مالی طرح‌های راهبردی.

– تسهیل فرآیندهای به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری مبتنی بر سازوکارهای نوین.

– تقویت زنجیره تأمین کالاها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت از داخل کشور با رویکرد افزایش عمق ساخت داخل و با تمرکز بر اقلام اساسی و گروه‌های کالایی با مشخصه‌هایی از جمله ارزبری بالا، اهمیت بالا، مصرف کمی بالا و غیره.

– جهت‌دهی به فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه صنعت نفت با هدف رفع نیازهای واقعی صنعت نفت.

– تدوین و ارائه سازوکارهایی برای تسهیل انجام آزمایش‌های مربوط به تجهیزات فناورانه و دانش‌بنیان تولید داخل با بهره گیری از امکانات شرکت‌های اصلی و تابعه.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *