اخبار داغ

هلدینگ پتروشیمی مارون؛ توسعه گرا در تکمیل زنجیره ی ارزش

به گزارش تجهیز نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی مارون ششمین نمایشگاه بین المللی واردات چین با حضور مقامات ارشد سیاسی، تجاری و اقتصادی این کشور و روسای جمهور، نخست وزیران و مقامات ارشد بیش از ۵۰ کشور و شرکت های بزرگ از ۱۱۰ کشور با حضور جناب آقای دکتر […]

اشتراک گذاری
16 آبان 1402
83 بازدید
کد مطلب : 157732

به گزارش تجهیز نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی مارون ششمین نمایشگاه بین المللی واردات چین با حضور مقامات ارشد سیاسی، تجاری و اقتصادی این کشور و روسای جمهور، نخست وزیران و مقامات ارشد بیش از ۵۰ کشور و شرکت های بزرگ از ۱۱۰ کشور با حضور جناب آقای دکتر مخبر_معاون اول محترم رئیس جمهور_ مهندس علی آبادی_ وزیر محترم صنایع و معادن_ مهندس خاندوزی_ وزیر محترم اقتصاد و دارایی_ مهندس شاهمیرزایی_ مدیرعامل محترم صنایع ملی پتروشیمی_ مهندس خجسته مهر_ مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت_ و جمع کثیری از بازرگانان ایرانی در شهرک نمایشگاهی شانگهای درحال برگزاری می باشد.

حضور هیات های بلندپایه ی سیاسی، اقتصادی و بازرگانی از ایران در این نمایشگاه در کنار شرکت های پتروشیمی مارون، پتروشیمی آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی شازند، هلدینگ پارسیان و شرکت ملی نفت ایران، نشان دهنده ی موقعیت استراتژیک کشور چین در مبادلات تجاری ایران است.

پتروشیمی مارون با تولید سالیانه ۴/۱ میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی، یکی از مگا الفین های جهان به حساب می آید.

پتروشیمی مارون در بازه ی زمانی مهرماه ۱۴۰۱ تا مهرماه ۱۴۰۲ مجموعا ۲۴۰ میلیون دلار محصولات به مقصد چین و جنوب شرق آسیا صادر کرده است؛ که نشان دهنده ی موقعیت استراتژیک این کشور در مبادلات تجاری پتروشیمی مارون است.

گسترش مبادلات تجاری و مطالعه ی بازارهای جدید صادراتی به ویژه در سایر کشورهای جنوب شرق آسیا، شرق آفریقا، آمریکای جنوبی و حوزه ی CIS از برنامه های پیش روی پتروشیمی مارون است.

پتروشیمی مارون در حاشیه ی نمایشگاه شانگهای چین موفق به انعقاد تفاهم نامه های خرید و انتقال دانش فنی( لایسنس) محصولات استراتژیک پایین دستی پروپیلن و همچنین تولید بنزن و ادپیک اسید از ترکیبات سنگین واحد الفین گردید.

انعقاد این تفاهم نامه های انتقال دانش فنی و احداث شرکت های جدید؛ در راستای اندیشه های توسعه گرایانه ی این شرکت جهت حذف وابستگی به کشورهای خارجی برای خرید این محصولات استراتژیک؛ جلوگیری از خروج ارز و ارزآوری برای اقتصاد ایران می باشد.

جناب آقای دکتر مخبر_ معاون اول محترم ریاست جمهور_ در آئین افتتاح نمایشگاه چین رویکرد دولت مردمی سیزدهم را حمایت از انعقاد این نوع تفاهم نامه ها و عزم جدی دولت محترم بر رفع موانع احتمالی جهت تسریع در اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه ها اعلام کرد.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *