اخبار داغ

حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی روز ملی استکبارستیزی

راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه صبح امروز با حضور گسترده مردم، دانشجویان و دانش آموزان و با شعار « نظم نو جهانی با نسل آرمانی» در تهران و سراسر کشور آغاز شد.  راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه ساعت ۹ صبح امروز با شعار « نظم نو جهانی با نسل آرمانی» و  با حضور گسترده مردم، دانشجویان و دانش آموزان […]

اشتراک گذاری
13 آبان 1402
350 بازدید
کد مطلب : 157467

راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه صبح امروز با حضور گسترده مردم، دانشجویان و دانش آموزان و با شعار « نظم نو جهانی با نسل آرمانی» در تهران و سراسر کشور آغاز شد.

 راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه ساعت ۹ صبح امروز با شعار « نظم نو جهانی با نسل آرمانی» و  با حضور گسترده مردم، دانشجویان و دانش آموزان در تهران و سراسر کشور آغاز شد.

نواخته شدن زنگ استکبارستیزی در مدارس کشور

همزمان با آغاز راهپیمایی زنگ استکبارستیزی در مدارس سراسر کشور نواخته شد.

مراسم نمادین این روز نیز با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در دبیرستان شهید فهمیده منطقه ۷ تهران برگزار شد.

باتوجه به اینکه ویژه مراسم ۱۳ آبان امسال در تهران به صورت راهپیمایی و از میدان فلسطین آغاز شده از ساعاتی پیش بسیاری از دانشجویان، دانش آموزان و مردم در میدان فلسطین حضور داشتند.

حاضران در میدان فلسطین تصاویری از رهبر معظم انقلاب، سردار سلیمانی، سیدحسن نصرالله و همچنین کودکانی که در غزه و در حملات وحشیانه رژیم صهونیستی به شهادت رسیدند، در دست دارند.

مردم، دانش آموزان و دانشجویان تهرانی حاضر در میدان فلسطین پرچم‌ مقدس کشورمان به همراه پرچم های فلسطین و حزب الله لبنان را با خود همراه دارند.

اعلام انزجار مردم از آمریکا و صهیونیست‌ها

تجمع کنندگان همچنین با همراه داشتن دست نوشته‌هایی ضمن اعلام انزجار از سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صهونیستی، خواستار توقف کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط صهیونیست‌ها شدند.

شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، « شعار ملت دین؛ فلسطین، فلسطین» و « هیهات من الذله» پرتعدادترین شعارهایی است که در این تجمع از سوی مردم، دانش آموزان و دانشجویان شنیده می شود.

تجمع کنندگان همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی از سازمان‌ها و مجامع بین المللی و حقوق بشری می خواهند تا سکوت خود را در قبال جنایات در غزه بشکنند و اقدامی بازدارند در قبال این جنایات داشته باشند.

حضور خانوادگی مردم در مراسم

بسیاری از شرکت کنندگان در این مراسم به صورت خانوادگی شرکت کرده اند و در میدان فلسطین از کودک چندماهه تا پیرمرد و پیرزن حضور دارند.

برخی از تجمع کنندگان تهرانی به سمت لانه جاسوسی سابق آمریکا که محل اصلی تجمع است در حال راهپیمایی هستند، در مسیر میدان فلسطین تا لانه جاسوسی سابق آمریکا هم بسیاری از مردم حضور دارند. در این مسیر غرفه هایی برای نشان دادن جنایات آمریکا و اجرای برنامه های فرهنگی روشنگرانه برپا شده است.

در این تجمع برخی از مردم به صورت نمادین تابوت رژیم صهیونیستی را با خود در مسیر راهپیمایی حمل کردند.

آتش زدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی

مردم و دانش آموزان در مسیر راهپیمایی پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

قرائت بیانیه دانش آموزان و دانشجویان

در مسیر راهپیمایی امروز غرفه های تشکل‌های دانشجویی و دانش آموزی با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی از راهپیمایان استقبال کردند.

در مراسم راهپیمایی امروز بیانیه دانش آموزان و دانشجویان قرائت شد. بیانیه تشکل‌های دانشجویی را امیر رضا بخشی پور دبیر اتحادیه تحکیم وحدت و  بیانیه دانش آموزان را فاطمه صدرزاده فرزند شهید صدرزاده قرائت کردند.

همدردی مردم ایران با کودکان فلسطینی

مردم سراسر کشور در مراسم امروز با کودکان بی‌گناه فلسطینی که قربانی جنایات صهیونیست‌ها شده‌اند؛ ابراز همدردی کردند.

حضور قالیباف در جمع مردم

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا به جمع راهپیمایان پیوست. قالیباف به عنوان سخنران این مراسم تا دقایقی دیگر سخنرانی خواهد کرد.

 از روزهای گذشته بسیاری از نهادها، مسئولان و شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی، ورزشی و فرهنگی ضمن اعلام آمادگی برای حضور در راهپیمایی امروز، از آحاد مردم برای حضور در این مراسم دعوت کرده بودند.

الان وقت حمایت از مردم غزه است

سردار نقدی رئیس ستاد مراسم ۱۳ آبان صبح امروز در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به برگزاری ویژه مراسم ۱۳ آبان امسال و همزمانی آن با جنایات رژیم صهیونسیتی در غزه گفت: کسانی که قصد دارند به مردم مظلوم غزه کمک کنند امروز وقتش است و می توانند با شرکت در مراسم امروز حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *