اخبار داغ

تداوم جنایات و حملات شبانه اشغالگران در غزه

بامداد امروز یکشنبه در ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای بیست و سومین روز، ده‌ها تن شهید و صدها تن دیگر مجروح شدند. به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از ایسنا، تجاوز به نوار غزه برای بیست و سومین روز بیش از ۸۰۰۰ شهید، ۱۹ هزار و ۷۴۳ زخمی و ۱۸۰۰ مفقود […]

اشتراک گذاری
07 آبان 1402
238 بازدید
کد مطلب : 157438

بامداد امروز یکشنبه در ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای بیست و سومین روز، ده‌ها تن شهید و صدها تن دیگر مجروح شدند.

به گزارش تجهیز نیوز و به نقل از ایسنا، تجاوز به نوار غزه برای بیست و سومین روز بیش از ۸۰۰۰ شهید، ۱۹ هزار و ۷۴۳ زخمی و ۱۸۰۰ مفقود و تخریب منازل و ساختمان‌های مسکونی بر سر ساکنان آن برجای گذاشته شده و همچنین راه‌های اصلی و فرعی و زیرساخت‌ها در مناطق مختلف غزه تخریب شده است.

منابع محلی گزارش دادند که ده‌ها شهروند در اردوگاه شاطی در غرب غزه شهید و تعدادی دیگر مجروح شدند که تعدادی از آنها بهبود یافته و تعدادی دیگر همچنان زیر آوار هستند.

دکتر اسراء الاشقر بر اثر بمباران منزلش به شهادت رسید و پس از قطع ارتباط با آمبولانس با کامیون به بیمارستان اندونزی منتقل شد.

هواپیماهای جنگی همچنین یک خانه مسکونی شش طبقه در محله تل الهوا در غرب غزه را بمباران کردند که منجر به شهادت و زخمی شدن شهروندان شد.

در محله الزیتون در جنوب شرقی غزه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چندین خانه را بمباران کردند که در نتیجه آن دست کم ۳۰ شهروند شهید و تعدادی دیگر زخمی شدند، در محله التفاح در شرق نیز هواپیماها حدود پنج خانه را بمباران کردند که منجر به شهدا و مجروحان در میان شهروندان شد.

هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی همچنین دو خانه را در محله شجاعیه در شرق شهر غزه بمباران کردند که منجر به تعدادی شهید و مجروح شد که تعدادی از آنها هنوز زیر آوار هستند.

در اردوگاه جبالیا، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ۱۱۰ خانه را بمباران کردند که در نتیجه آن دست کم ۴۵ نفر شهید و تعدادی دیگر زخمی شدند.

خبرنگار الجزیره نیز گفت، در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ای در خان یونس در جنوب نوار غزه را هدف قرار داد، ۹ نفر شهید شدند که سه نفرشان کودک هستند. همچنین بیش از ۲۰ نفر زخمی شده‌اند.

در خان یونس و رفح، حدود ۵۷ شهروند که اکثر آنها آواره بودند، در پی تخریب منازل توسط هواپیماهای جنگی بر سر ساکنان به شهادت رسیدند و به بیمارستان‌های ابویوسف النجار و ناصر در جنوب نوار غزه منتقل شدند.

تداوم جنایات و حملات شبانه اشغالگران در  غزه

همچنین رژیم صهیونیستی صبح امروز دست به حملات توپخانه‌ای و دریایی زده است.

این تجاوزات در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی روز شنبه بار دیگر از فلسطینی‌ها خواست قبل از گسترش حمله زمینی، شمال نوار غزه را تخلیه کنند.

دنیل هاگاری، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در پلتفرم X نوشت: «این یک هشدار نظامی فوری است. برای امنیت فوری شما، همه ساکنان شمال غزه و شهر غزه باید موقتاً به سمت جنوب حرکت کنند.»

درگیری‌های شدیدی بین گروه‌های مقاومت فلسطین در راس آنها گردان‌های عزالدین قسام و نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی در چندین منطقه در شمال و مرکز نوار غزه آغاز شده است.

بازگشت تدریجی شبکه ارتباطی و اینترنت به برخی از مناطق نوار غزه

خبرنگار الجزیره گفت: شبکه ارتباطی و اینترنت تا حدودی به برخی از مناطق نوار غزه بازگشته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *