اخبار داغ

جهاد اسلامی: شاهد یک روز تاریخی در فلسطین هستیم؛ این تازه اول کار است

معاون دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین گفت که عملیات امروز مقاومت علیه مواضع رژیم صهیونیستی، بی سابقه است و امروز یک روز تاریخی محسوب می‌شود. دکتر «محمد الهندی» معاون دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین گفت که فلسطین امروز شاهد یک روز تاریخی و شاهد صحنه‌های بی سابقه‌ای است. به نوشته وبگاه فلسطین الیوم،  او گفت: «مقاومت رژیم […]

اشتراک گذاری
15 مهر 1402
264 بازدید
کد مطلب : 157250

معاون دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین گفت که عملیات امروز مقاومت علیه مواضع رژیم صهیونیستی، بی سابقه است و امروز یک روز تاریخی محسوب می‌شود.

دکتر «محمد الهندی» معاون دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین گفت که فلسطین امروز شاهد یک روز تاریخی و شاهد صحنه‌های بی سابقه‌ای است.

به نوشته وبگاه فلسطین الیوم،  او گفت: «مقاومت رژیم اشغالگر را با موشک در هم کوبید و دهها رزمنده مرزها را رد کرده و دهها کیلومتر نفوذ کردند و پس از آن با نظامیان صهیونیست درگیر شده و آن را به اسارت گرفته و غنائم جنگی بسیاری به دست آوردند».

محمد الهندی افزود: «دشمن در بهت بزرگی به سر می‌برد و تمامی منطقه در شوک به سر می‌برند و دشمن در عمل کنترل را در مواجهه با غزه از دست داده است».

او خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: «گنبدهای آهنین‌تان و فلاخن داوود و ارتشی که هیچ وقت شکست نمی‌خورد و سازمان‌های امنیتی و نیروی زمینی و گردان غزه و پهپادهایی که مرزهای غزه را پایش می‌کنند، کجا هستند».

معاون زیاد النخاله تأکید کرد: «پیام امروز این است که این جا سرزمین شما نیست و این عملیات درسی به اسرائیل خواهد داد که هرگز فراموش نخواهد کرد. این تازه اول کار است و منتظر فرارتان از سرزمین ما باشید. امروز یک روز تاریخی است و معادلات تغییر کرده است».

محمد الهندی در پایان گفت: «این پیام تاریخی از زبان گلوله از سوی ابوخالد الضیف مخابره شده است».

پیش از این «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد که رزمندگان این گروه در کنار نیروهای حماس با صهیونیست‌ها خواهند جنگید.

«ابوحمزه» سخنگوی سرایا القدس اعلام کرد: «ما بخشی از این جنگ هستیم و رزمندگان ما شانه‌به‌شانه در کنار برادرانمان در [جنبش] حماس تا پیروزی خواهند ایستاد».

اسماعیل هنیه نیز ساعاتی پیش در پیامی گفت: «این طوفان از غزه آغاز شده و به کرانه باختری و خارج از کشور و تمام مکانی که مردم و امت ما در آن حضور دارند، سرایت خواهد کرد».

هنیه در ادامه با تاریخی و حماسی خواندن این عملیات، اشاره کرد علت اصلی آغاز عملیات، تجاوزات جنایتکارانه صهیونیست‌ها در مسجد الاقصی بوده که در روزهای اخیر به اوج خود رسیده بود.

نیروهای مقاومت فلسطین، صبح امروز، در عملیاتی غافلگیرانه اراضی اشغالی از جمله تل‌آویو و اشدود را با صدها موشک و راکت هدف حمله قرار دادند. به گفته فرمانده کل کتائب القسام، «در حمله اول عملیات طوفان الاقصی به مواضع دشمن، فرودگاه‌ها و استحاکاماتشان بیش از ۵ هزار موشک و راکت شلیک شد. ما تصمیم گرفته‌ایم جنایت اشغالگران را پایان دهیم. زمانی که آن‌‌ها بدون هیچ گونه حساب و کتابی یاغی‌گری می‌کردند به پایان رسید».

همزمان با این حمله، رزمندگان حماس به شهرک‌های صهیونیستی اطراف نوار غزه نفوذ کردند و چند نظامی صهیونیست را اسیر کردند و مناطقی را تحت کنترل خود درآوردند.

به دنبال این عملیات همچنین دیگر گروه‌های مقاومت حمایت کامل خود را از حماس اعلام کردند و خبر دادند شانه‌به‌شانه رزمندگان حماس خواهند جنگید.

کانال ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی خبر داد شمار افرادی که در شهرک‌های اطراف غزه به هلاکت رسیده‌اند، بسیار زیاد است.

رادیو ارتش صهیونیستی نیز خبر داده است که حداقل ۳۵ صهیوینست به اسارت نیروهای مقاومت در آمده‌اند؛ همچنین تا لحظه تنظیم این خبر، شبکه ۱۲ رژیم اشغالگر نیز گفته است ۲۲ صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از ۵۴۵ نفر نیز زخمی شده‌اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *