اخبار داغ

هدیه ۱۲۰ میلیاردی منطقه آزاد‌ چابهار به مردم روستای «تیس»

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از هدیه ۱۲۰ میلیارد تومانی منطقه آزاد‌ چابهار به مردم روستای کم برخوردار «تیس» خبر داد. به گزارش تجهیز نیوز  از چابهار، حجت‌الله عبدالملکی پیش از ظهر امروز در جریان افتتاح پروژه آبرسانی به روستای کم برخوردار «تیس», اظهار داشت: روستای تیس که‌ در نزدیکی منطقه آزاد چابهار واقع شده، […]

اشتراک گذاری
30 شهریور 1402
368 بازدید
کد مطلب : 157002

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از هدیه ۱۲۰ میلیارد تومانی منطقه آزاد‌ چابهار به مردم روستای کم برخوردار «تیس» خبر داد.

به گزارش تجهیز نیوز  از چابهار، حجت‌الله عبدالملکی پیش از ظهر امروز در جریان افتتاح پروژه آبرسانی به روستای کم برخوردار «تیس», اظهار داشت: روستای تیس که‌ در نزدیکی منطقه آزاد چابهار واقع شده، سال‌ها است مردمانش از داشتن آب شرب بهداشتی بی‌بهره بودند که سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود با اجرای خطوط لوله آب، شبکه‌گذاری مخازن، با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان، توانست در کمتر از سه سال آب شرب بهداشتی را به مردم این روستای کم برخودار هدیه بدهد و با افتتاح پروژه آبرسانی‌ تیس بیش از ۱۵ هزار نفر از آب شرب بهداشتی بهره‌مند شدند.

مشاور رئیس جمهور و‌ دبیرشورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: روستای تیس یکی‌ از بزرگترین روستای شهرستان چابهار است که جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار نفر در آن متمرکز شده و از آنجا که این روستا یکی از کانون‌های جمعیتی شهرستان چابهار محسوب می‌شود، سازمان منطقه آزاد جهت تقویت زیرساخت‌های عمرانی در این روستا و‌دیگر روستاهای حاشیه شهر، عزمی‌جدی برای رفع محرومیت‌ دارد.

وی گفت: راهبرد اصلی دولت، مردمی‌ کردن‌ مناطق آزاد است که بر اساس سیاست‌ها و مصوبات شورای عالی مناطق آزاد بر مدیران هر منطقه آزاد تکلیف شده که باید برای رفاه مردم به ویژه مردم محرومی که در حاشیه مناطق آزاد زندگی می‌کنند، گام بردارند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: در مناطقی مثل چابهار، قشم، اروند، ماکو و ارس که جز مناطق آزاد محسوب می‌شوند، جمعیت زیادی را تحت پوشش دارند و پروژه‌هایی هم که در این مناطق توسط سازمان‌ها مناطق آزاد، اجرا می‌شود، پروژه‌های کلان و‌ توسعه محور است که نقش بسزایی در رفاه مردم این مناطق دارد.

عبدالملکی افزود: بین مناطق هفت‌گانه آزاد کشور، بندر چابهار لحاظ اجرای طرح‌های عمرانی موفق‌ترین منطقه آزاد کشور محسوب می‌شود که توانسته با محوریت مردم قدم‌های بزرگی برای ، توسعه و‌ رفاه مردم بردارد.

مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: اولویت ما در بحث اجرای پروژه‌های عمرانی در هر منطقه، فراهم کردن زیرساخت‌های آبرسانی به مردم است تا مردم بتواند‌ دسترسی پایداری به آب بهداشتی داشته باشند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *