اخبار داغ
معاون مالی و اقتصادی شهرداری اهواز :

جذب سرمایه گذار یکی از راه های حل مشکلات شهری اهواز است

تجهیز نیوز | به گزارش رهرو نیوز ، مهدی آذربایجانی ؛ معاون مالی اقتصادی شهرداری اهواز ، در نشست خبری که روز سه شنبه ( ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۲ ) ، در سالن جلسات هتل مجتمع فجر برگزار شد ، مطرح کرد : در صورت موفقیت در جذب سرمایه گذار می توان مشکلات بسیاری همچون […]

اشتراک گذاری
30 شهریور 1402
191 بازدید
کد مطلب : 156945

تجهیز نیوز | به گزارش رهرو نیوز ، مهدی آذربایجانی ؛ معاون مالی اقتصادی شهرداری اهواز ، در نشست خبری که روز سه شنبه ( ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۲ ) ، در سالن جلسات هتل مجتمع فجر برگزار شد ، مطرح کرد : در صورت موفقیت در جذب سرمایه گذار می توان مشکلات بسیاری همچون حمل و نقل عمومی در شهر را نیز مرتفع کرد .

 

معاون مالی و اقتصادی شهرداری با اشاره به اینکه بسته‌های تشویقی متنوعی در این راستا در نظر گرفته شده عنوان داشت به عنوان مثال در زمینه ساخت هتل شهرداری عوارض خود را در این خصوص به صفر رسانده است.

آذربایجانی با اشاره به لزوم توسعه حمل و نقل عمومی و تقویت آن اعلام داشت: در سال گذشته تعداد ۱۲۹ اتوبوس توسط شهرداری خریداری شده که تاکنون ۵۵ دستگاه آن تحویل گرفته شده و در حال رایزنی جهت تسریع در تحویل مابقی دستگاه‌ها می‌باشیم.

وی در خصوص دریافت عوارض آلایندگی ضمن ارائه توضیحات مبسوط گفت: درآمدهای حاصل از عوارض آلایندگی صرف آسفالت کوچه‌ها و معابر همچنین ساخت پل‌های موجود شده است.

این مقام مسئول با اشاره به بحث مترو افزود: شهردار اهواز جهت پیگیری مبحث مترو با حضور در وزارت کشور مقدمات فروش اوراق مشارکت را پیگیری نموده ضمن اینکه رای قطعی دادگاه در خصوص تخلیه کارگاه توسط شرکت قبلی صادر شده است‌

آذربایجانی راه اندازی کمیته صیانت از اموال و املاک شهرداری را گامی رو به جلو در تحقق اهداف شهرداری دانست و تصریح کرد: با شناخت صحیح از وضعیت املاک شهرداری می‌توان امه‌ریزی‌های مناسب در راستای ظرفیت سازی و کمک رسانی به پیشرفت و توسعه و آبادانی اهواز کرد.

معاون مالی و اقتصادی در پاسخ به سوالی در مورد شناسایی منابع جدید مالی گفت: شهرداری در این زمینه اقدامات موثری انجام داده است از جمله پیگیری طلب وصول از بانک‌ها که اگرچه سختی‌های فراوانی داشته با این حال با استمداد از قانون پیگیری های لازم صورت گرفته و به نتیجه رسیده است.

وی در ادامه به اولویت‌های مد نظر شهردار پرداخت و افزود: مباحثی مانند آسفالت ساماندهی ورودی‌های شهر، حاشیه سازی کارون و مترو اولویت‌های مد نظر شهردار در سال ۱۴۰۲ می‌باشد.

آذربایجانی در پایان اعلام کرد: حق سایر شهروندان است که در جریان ریز مسائل شهری قرار گیرند که این مورد با کمک اهالی رسانه امکان‌پذیر است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *