اخبار داغ

اختلاف بین دولت و شرکت‌های آلمانی در مسئله کاهش وابستگی‌ها به چین

در حالی که دولت فدرال آلمان خروج فن آوری‌های چینی بخصوص در شبکه‌های تلفن همراه را روندی خیلی هزینه‌بر و طولانی نمی‌داند و خواستار اجرای سریع آن است، اما شرکت‌های فعال در این عرصه نظری بر خلاف این دارند. به گزارش تجهیز نیوز روزنامه “ویرتشافتز ووخه” در مطلبی نوشت: دولت فدرال آلمان بر این عقیده […]

اشتراک گذاری
30 شهریور 1402
231 بازدید
کد مطلب : 157041

در حالی که دولت فدرال آلمان خروج فن آوری‌های چینی بخصوص در شبکه‌های تلفن همراه را روندی خیلی هزینه‌بر و طولانی نمی‌داند و خواستار اجرای سریع آن است، اما شرکت‌های فعال در این عرصه نظری بر خلاف این دارند.

به گزارش تجهیز نیوز روزنامه “ویرتشافتز ووخه” در مطلبی نوشت: دولت فدرال آلمان بر این عقیده است که فناوری چینی باید از شبکه های تلفن همراه آلمان حذف شود. به گفته دولت فدرال آلمان این امر بدون هیچ گونه هزینه مالی امکان پذیر است اما شرکت ها آن را متفاوت می بینند.

وزارت کشور فدرال آلمان می‌خواهد استفاده از قطعات سازنده چینی هوآووی و زد تی ای را در شبکه تلفن همراه اینترنت نسل پنجم محدود کند و این موضوع که این امر منجر به هزینه‌های اضافی برای شرکت‌های مخابراتی می شود را رد می‌کند.

بر اساس مقاله دو صفحه ای این وزارتخانه که در دسترس روزنامه ویرتشافتز ووخه آلمان قرار گرفته است این محدودیت ها در شبکه دسترسی و حمل و نقل تا سال ۲۰۲۶ برنامه ریزی شده است، که در اصل دوره های استهلاک معمول اجزای مورد نظر را پوشش می دهد”.

با این حال، در این صنعت صحبت از دوره های استهلاک بیش از ۱۰ سال است.

وزارت کشور فدرال آلمان ممنوعیت برنامه ریزی شده قطعات چینی در شبکه های اصلی مخابرات را بسیار کمتر مشکل ساز می بیند. به گفته این روزنامه، دویچه تلکام و وودافون قبلاً قطعات چینی را در شبکه اصلی جایگزین کرده‌اند. در تلفونیکا هم تا سال ۲۰۲۵ جایگزینی قطعات در بخش اصلی انجام خواهد شد. این مقاله ادامه می‌دهد: به این ترتیب، دولت فدرال می‌تواند یک سیگنال قوی برای سیاست امنیت ملی و بین‌المللی ارسال کند، بدون اینکه مجبور باشد خود را در معرض اتهام ایجاد هزینه‌های اضافی برای اپراتورها قرار دهد».

این وزارتخانه مدافع این است که آلمان باید در کمیته‌های استانداردسازی برای نسل بعدی ارتباطات سیار در آینده فعال‌تر شود تا از وابستگی ساختاری در اینترنت نسل پنج و شش جلوگیری شود.

با وجود تلاش‌های دولت آلمان برای کاهش وابستگی‌ها به کشور چین اما آمارها حاکی از آن است که سرمایه گذاری شرکت‌های آلمانی در این کشور به شدت افزایش پیدا کرده است.

با وجود بحث‌های سیاسی، شرکت‌های آلمانی در نیمه اول سال ۱۰.۳ میلیارد یورو در چین سرمایه‌گذاری کردند که دومین ارزش میزان سرمایه گذاری تا به حال بوده است.

در تمام نیمه‌سال‌های اول بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، حداکثر نیمی از این مبلغ در چین سرمایه‌گذاری شده است و معمولاً به میزان قابل توجهی کمتر بوده است. به این ترتیب تمایل به سرمایه گذاری در چین در سطح بالایی باقی مانده است. سهم چین از کل جریان سرمایه گذاری مستقیم آلمان به خارج حتی به ۱۶.۴ درصد افزایش یافت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *