اخبار داغ

عالم مبارز و مجاهد آیت اللَّه «محمد ابراهیم اعرافی»

به گزارش تجهیز نیوز به نقل از پایگاه خبری ترشیز خوان؛ آیت اللَّه شیخ محمد ابراهیم اعرافی در سال ۱۲۸۹ ش (۱۳۲۸ ق) در روستای شهیدیه (شورک) از توابع میبد یزد در خانواده ی علم و تقوا دیده به جهان گشود. وی پس از فراگیری مقدمات و سطح در زادگاه خود و مشهد، به شوق […]

اشتراک گذاری
28 شهریور 1402
166 بازدید
کد مطلب : 156904

به گزارش تجهیز نیوز به نقل از پایگاه خبری ترشیز خوان؛ آیت اللَّه شیخ محمد ابراهیم اعرافی در سال ۱۲۸۹ ش (۱۳۲۸ ق) در روستای شهیدیه (شورک) از توابع میبد یزد در خانواده ی علم و تقوا دیده به جهان گشود. وی پس از فراگیری مقدمات و سطح در زادگاه خود و مشهد، به شوق کسب علم و معرفت، راهی قم شد و از محضر آیت اللَّه حاج شیخ عبدالکریم حائری و دیگر علمای به نام بهره جُست.

 

او پس از طی مدارج بالای علمی از عالمان نامداری همچون حضرات آیات: شیخ عبدالکریم حائری، سید حسین بروجردی، سید ابوالحسن اصفهانی، سید عبدالهادی شیرازی، سید محسن حکیم و امام خمینی اجازه اجتهاد، روایت و امور حسبیه دریافت نمود.

 

وی پس از رحلت آیت اللَّه حکیم، رسماً حضرت امام خمینی را به عنوان تنها مرجع تقلید معرفی نمود و با شروع انقلاب اسلامی ایران، همراه با آیت اللَّه شهید صدوقی و سید روح اللَّه خاتمی به رهبری مبارزات مردم استان یزد پرداخت. و با شروع جنگ تحمیلی به ترغیب و تشویق کاروانهاى جبهه مى پرداخت و کمکهاى مردمى را به سوى جبهه هاى جنگ گسیل مى داشت.

 

او علاوه بر تالیفات و تربیت شاگردان فروان، و رهبری فکری منطقه، فعالیت های چشمگیری در مبارزه با طاغوت و طرد سلطه خانها، مبارزه با نفوذ بهاییت، تأسیس حوزه عملیه، احداث مساجد، درمانگاه، آب انبارها و حفر قنوات، داشت.

 

سرانجام این فقیه مبارز در بیست و هشتم شهریور ۱۳۷۱ ش، برابر با بیست و یکم ربیع الاول ۱۴۱۳ ق در ۸۲ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به سرای جاوید شتافت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *