اخبار داغ

بهره‌برداری از فاز نخست پروژه تقویت آبرسانی به ‌اصفهان تا ۳۰ روز آینده

مدیرعامل آبفای استان اصفهان از بهره برداری فاز نخست پروژه تقویت آبرسانی به هسته مرکزی شهر اصفهان تا یک ماه آینده خبر داد. حسین اکبریان با اشاره به ادامه اجرای عملیات تقویت شبکه آبرسانی به هسته مرکزی شهر اصفهان اظهار داشت: با تلاش مسئولان امر مجوزهای لازم از سوی شهرداری جهت اجرای این پروژه تمدید […]

اشتراک گذاری
21 شهریور 1402
257 بازدید
کد مطلب : 156748

مدیرعامل آبفای استان اصفهان از بهره برداری فاز نخست پروژه تقویت آبرسانی به هسته مرکزی شهر اصفهان تا یک ماه آینده خبر داد.

حسین اکبریان با اشاره به ادامه اجرای عملیات تقویت شبکه آبرسانی به هسته مرکزی شهر اصفهان اظهار داشت: با تلاش مسئولان امر مجوزهای لازم از سوی شهرداری جهت اجرای این پروژه تمدید شد و از نیمه شهریور ماه عملیات لوله‌گذاری انتقال شبکه آب به هسته مرکزی شهرآغاز شد.

وی تصریح کرد: بخش اول این پروژه شامل اتصال خط خیابان صمدیه به خیابان آتشگاه به طول ۱۸۵۰ متر است که عملیات لوله گذاری، پرسازی و متراکم سازی بستر ترانشه عملیاتی شد.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان افزود: وجود تاسیسات  زیربنایی متعدد از قبیل خط پرفشار گاز شهری، شبکه مخابرات، کلکتور جمع آوری فاضلاب و شبکه توزیع آب آشامیدنی و آب فضای سبز ، ازجمله  مشکلات حین اجرای این پروژه بوده است.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان  به برخی دیگر از  چالش های حین اجرای این پروژه پرداخت و خاطر نشان کرد: اخذ مجوزهای لازم از مراجع مربوطه ، بار ترافیکی موجود ، عبور از عرض خیابان ها با وجود تاسیسات متعدد زیربنایی از چالش های حین کار بوده  ، این درحالیست که برای ادامه اجرای این پروژه با سختی هایی  از قبیل عملیات  لوله گذاری در عرض خیابان آتشگاه ، عبور خط انتقال اجرایی از عرض بزرگراه شهید خرازی ، اجرای عملیات در ایستگاه مترو  و اتوبان شهید خرازی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اجرای فاز دوم این پروژه افزود: این عملیات حدود ۱۴۵۰ متر است که با استفاده از لوله چدن داکتیل در دستور کار قرار گرفت  که عملیات لوله گذاری در بخش ایستگاه مترو مقابل بیمارستان کاشانی در مرداد ماه سال جاری به طول ۷۰۰ متر اجرا شد و ازچهاردهم شهریور ماه سال جاری عملیات اجرایی ۴۵۰ مترلوله گذاری و پرسازی شبکه آب واقع در خیابان بهستان نیز شروع شده که انتظار می رود تا پایان ماه جاری عملیات لوله گذاری پرسازی ترانشه و ساخت حوضچه شیرآلات آن به پایان رسد.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان در خصوص اعتبار هزینه شده در این پروژه گفت: تا کنون برای اجرای این پروژه ۳۵۴ میلیارد ریال هزینه شده که از بخش بودجه های عمرانی تامین اعتبار شده است و برآورد شده برای اتمام پروژه به بیش از ۵۰  میلیارد ریال دیگر نیاز است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *