اخبار داغ

پیام امیرعبداللهیان به مناسبت روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی قیام دلیران تنگستان به رهبری رئیسعلی دلواری که بیرق مبارزه و جهاد ضد اشغالگری علیه انگلیس متجاوز را در جنوب ایران زمین برافراشت، بسیار ستودنی دانست. به گزارش تجهیز نیوز حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت سالروز شهادت رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس در […]

اشتراک گذاری
12 شهریور 1402
106 بازدید
کد مطلب : 156498

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی قیام دلیران تنگستان به رهبری رئیسعلی دلواری که بیرق مبارزه و جهاد ضد اشغالگری علیه انگلیس متجاوز را در جنوب ایران زمین برافراشت، بسیار ستودنی دانست.

به گزارش تجهیز نیوز حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت سالروز شهادت رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس در پیامی این مناسبت را  فرصت مناسبی برای شناخت عمیق‌تر نسبت به خوی اشغالگری برخی قدرت‌های استعمارگر طی حدود ۱۵۰ سال گذشته دانست.

متن وزیر امور خارجه کشورمان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم غیور استان بوشهر
خواهران و برادران عزیز

ابتدا ضروری می‌دانم که از برگزارکنندگان این همایش با اهمیت صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم.

سالروز گرامیداشت مقام شهید رئیسعلی دلواری که در تقویم ملی ما روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس نامگذاری شده، فرصت مناسبی برای شناخت عمیق تر نسبت به خوی اشغالگری برخی قدرت‌های استعمارگر طی حدود ۱۵۰ سال گذشته است.

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای در تکریم شهید رئیسعلی دلواری می‌فرمایند: “(ایشان) رئیسعلیِ ملت ایران است؛ اگر چه متعلق به دلوار است. اگر رئیسعلی‌ها در غربت به شهادت نمی‌رسیدند، امروز ملت ایران به این عظمت نمی‌رسید”.

تعمق در  تعابیر و تشبیهاتی که معظم له پیرامون شخصیت والای شهید رئیسعلی دلواری در بیانات خود داشته‌اند، گویای توجه ویژه نسبت به شهید رئیس علی دلواری است. تعبیر گرانقدر و گرانسنگ “رئیس علی دلواری قهرمان مبارزه با استعمار انگلیس” از سوی رهبر معظم در رثای ایشان، در واقع نوعی الگو سازی برای نسل کنونی کشور قلمداد می‌گردد.

شاید بتوان شاخص ترین الگوهای مبارزاتی این شهید را دشمن شناسی، بصیرت، استقامت و پایداری در مسیر حق دانست.

بی تردید با درک رفتارشناسی انگلیس در قبال ایران و جمهوری اسلامی ایران به راحتی می‌توان دریافت که قیام دلیران تنگستان به رهبری رئیسعلی دلواری به عنوان یک قهرمان با بصیرت دینی و میهن دوست که بیرق مبارزه و جهاد ضد اشغالگری علیه انگلیس متجاوز را در جنوب ایران زمین برافراشت، بسیار ستودنی است.

یقین دارم این مجاهدت هرگز از ذهن و خاطره جمعی ملت ایران پاک نخواهد شد و البته مسیر درخشان این شهید بزرگ، با صلابت و استحکام دنبال خواهد گردید.

امیدوارم ذکر رشادت‌ها و ارج نهادن ایثارها و جانفشانی‌های قهرمانان ملی این مرز و بوم که وظیفه همگان می‌باشد، عزم همه ما و آحاد ملت بزرگ ایران را در ادامه راه استقلال و اعتلای کشور، مصمم تر از قبل نماید.

در پایان، بار دیگر از تمامی دست اندرکاران و برگزارکنندگان این همایش ملی، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

مجددا به روح پر فتوح مجاهدان راه آزادی و استقلال، شهدای راه عزت، ارزش های الهی و سربلندی و اعتلای ایران عزیز و بویژه شهید عزیز قاسم سلیمانی ادای احترام می‌کنم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *