اخبار داغ

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی سمنان و دانشگاه بین المللی ابن سینای کشور گرجستان

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به نقل از ایسنا سمنان، جهاد دانشگاهی استان سمنان و کالج بین المللی ابن سینا گرجستان تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری امضا کردند. این تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری با حضور رئیس جهاددانشگاهی استان و رئیس کالج […]

اشتراک گذاری
12 شهریور 1402
108 بازدید
کد مطلب : 156519

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به نقل از ایسنا سمنان، جهاد دانشگاهی استان سمنان و کالج بین المللی ابن سینا گرجستان تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری امضا کردند.

این تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری با حضور رئیس جهاددانشگاهی استان و رئیس کالج بین المللی این سینا کشور گرجستان در سمنان امضا و تبادل شد.

علی منصفی راد در این خصوص در جمع خبرنگاران گفت: به منظور توسعه پژوهشهای کاربردی، رفع مشکلات صنایع و سازمانها در کشور و پاسخگویی به مهمترین ضرورتهای جامعه اسلامی ایران، لازم است بین دانشگاه و سازمانها و شرکتها به عنوان کانون کسب خودکفایی و مبدأ تحولات، ارتباطی نزدیک و متقابل وجود داشته باشد.

وی افزود: در سایه این ارتباط می توان با استفاده از مشارکت دانشمندان و پژوهشگران دانشگاهی ملی و بین المللی و مراکز علمی و صنعتی موجبات ارتقای علمی و تحقیقاتی کشور را فراهم نمود و با توجه به این اهداف، این تفاهم نامه همکاری فیمابین جهاد دانشگاهی استان و کالج بین المللی ابن سینای کشور گرجستان منعقد می گردد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با اشاره به عناوین همکاری های پژوهشی این تفاهم نامه گفت: همکاری دوجانبه در راستای تعریف و اجرای پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی توسط دو طرف، همکاری دوجانبه در راستای ایجاد بانک های اطلاعاتی از محققین و متخصصین فعال دانشگاهی در زمینه های مورد نیاز تحقیقاتی و پژوهشی هر دو واحد، ایجاد شرایط لازم برای برگزاری فرصت های مطالعاتی و پژوهشی اساتید و دانشجویان بنا به اولویت های پژوهشی و طرح های در دست اجرا و ارزیابی و احصاء مشکلات راهبردی منطقه ای و ملی در قالب مشارکت های دوجانبه و تدوین طرح های پژوهشی و فناورانه به منظور ارائه ی راهکار علمی در جهت رفع چالش های مد نظر، از جمله موضوعات این تفاهم نامه در حوزه پژوهشی است.

منصفی راد همچنین گفت: همکاری متقابل در زمینه فناوری اطلاعات و ایجاد دوره ها و دانشگاه مجازی طبق ضوابط و مقررات، تحقیق و توسعه در راستای فناوری های نوظهور در حوزه پزشکی و توسعه توان طرفین در این زمینه، معرفی توانمندی ها و استعداد دو طرف قرارداد در کلیه زمینه های مورد نظر(آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و دانشجویی)، کسب فناوریهای پیشرفته موردنیاز در حوزه درمان پزشکی و همچنین همکاری دوجانبه در راستای احصاء مشکلات و رفع کمبودهای حوزه ی کشاورزی و دامپروری هر دو کشور نیز از سایر موضوعات این تفاهم نامه همکاری است.

وی ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه، همکاری طرفین در جهت معرفی، بازارسازی و فروش محصولات فناورانه واحدها در مقیاس بین المللی، ایجاد زیرساخت فروش خدمات مشاوره ای و آنلاین توسط اساتید و پژوهشگران حوزه کشاورزی و دامپروری واحدها، استفاده از توانمندیهای دانش پژوهان و صدور مدارک مهارتی با ۸ سطح، کمک به اجرای فعالیت های حوزه تجاری سازی (سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان)، توسعه پیدا می کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان تأکید کرد: همکاری و تعامل با مرکز آموزش مهارتی و تخصصی، همکاری با پارک علم و فناوری و مرکز رشد، همکاری رسانه ای، همکاری دو جانبه در استفاده از پایگاه های اطلاعاتی و امکانات آموزشی موجود برای استفاده دانشجویان و نیز تبادل دانشجو، فراهم نمودن ظرفیت کافی و شرایط مناسب برای انجام دوره های کارآموزی دانشجویان در دانشگاه و… نیز از موضوعات دیگر این تفاهم نامه همکاری است.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *