اخبار داغ

چطور با وجود این همه مشکلات نزدیک قله قرار داریم؟

اکنون ایران از یک مسیر بسیار غیرمعمول (که نه شامل ساخت سلاح می‌شود و نه شامل اعانه‌گرفتن از قدرت‌های بزرگ) یک قدرت هسته‌ای نوآور است که هر تصمیم سیاسی بگیرد، قدرت فنی دستیابی به آن را دارد و جهان نیز با این حقیقت کنار آمده است.
اشتراک گذاری
05 شهریور 1402
74 بازدید
کد مطلب : 156297

به گزارش تجهیز نیوز به نقل از پایگاه خبری ترشیز خوان؛ بیش از دو دهه است که دشمنان ایران تلاش کرده‌اند ایران را از داشتن یک برنامه هسته‌ای صنعتی شده منصرف کنند نه به این دلیل که فکر می‌کردند ایران روزی سلاح هسته‌ای خواهد ساخت، بلکه به این دلیل که می‌دانستند برنامه هسته‌ای به‌عنوان یک صنعت مادر کشور را رشد خواهد داد، عزت ملی را افزون‌تر خواهد کرد و از همه مهم‌تر وضعیت ژئوپلتیکی ایران به نحو جهشی ارتقا خواهد داد.

اکنون ایران از یک مسیر بسیار غیرمعمول (که نه شامل ساخت سلاح می‌شود و نه شامل اعانه‌گرفتن از قدرت‌های بزرگ) یک قدرت هسته‌ای نوآور است که هر تصمیم سیاسی بگیرد، قدرت فنی دستیابی به آن را دارد و جهان نیز با این حقیقت کنار آمده است. این از گام اول.

دومین گام رسیدن ایران به قله را زمانی می‌توان درک کرد که به برنامه منطقه‌ای ایران نگاه کنیم. شهادت شهید سلیمانی از دید غربی‌ها باید کمر این برنامه را می‌شکست اما اکنون خود معترفند و روزانه با این حقیقت زندگی می‌کنند که سطح لایه اجتماعی، در ایجاد دوقطبی اقتصاد- مقاومت در کشورهای منطقه شکست خورده‌اند و تمایل اجتماعی بی‌سابقه‌ای در منطقه به مبارزه با اسراییل و آمریکا ایجاد شده است.

در سطح سیاسی هم تعداد دولت‌های حامی مقاومت در منطقه از هر زمان دیگری در چند دهه گذشته و حتی اوج دوران نقش‌آفرینی شهید سلیمانی بیشتر است.

 

  • نویسنده : مهدی محمدی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *