اخبار داغ
دکتر رام شهردار سرعین:

سازندگی و عمران بصورت جهادی توسط شهرداری سرعین ادامه دارد

شهردار سرعین گفت: اقدامات جهادی شهرداری سرعین در حوزه های مختلف شهری،خصوصا عمران،فضای سبز و مبلمان شهری بصورت جهادی توسط کارکنان شهرداری ادامه دارد.
اشتراک گذاری
05 شهریور 1402
139 بازدید
کد مطلب : 156300

تجهیز نیوز / به گزارش تایماز نیوز / چند سالی است که شهر سرعین تغییرات متفاوتی در سطوح مختلف به خود دیده است که هر کدام از شهرداران گذشته این شهر در حد و توان خود سعی کرده اند با تلاش و کوشش خود یادگار خوبی از خود بر جای بگذارند و در اذهان عمومی به نیکی یاد شوند.

اعضای شورای اسلامی دوره های قبل هم با انتخاب شهرداران کاری و پویا سعی کرده اند در امر توسعه شهر دخیل باشند حالا چقدر رضایت بخش بوده قضاوت با مردم است. اما در طی دو سال اخیر و پس از انتخاب دکتر رام بعنوان شهردار سرعین از سوی شورای اسلامی، تغییرات مؤثری در سطح شهر صورت پذیرفته که موجب رضایتمندی مردم این شهر شده است بگونه ای که خواستار ادامه این روند و توسعه همه جانبه شهر شده اند و حمایت خود را از برنامه های توسعه محور اعلام داشته اند.

یکی از مسافران حاضر در شهر که چندین بار به این شهر سفر کرده، در گفتگو  با  خبرنگار  ما  ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته انتقاداتی هم داشت و از  مسئولان استانی بخاطر کم توجهی به این شهر گلایه کرد و گفت: شهرداران سرعین از گذشته تا حال با منابع محدود سعی کرده اند بیشتر به فعالیت های عادی و روزمره بپردارند تا فعالیت های اساسی و زیرساختی چرا که کمبود  منابع و زمان بر بودن پروژه هم موجب نارضایتی شهروندان و مسافران می شود و هم هزینه اجرا را  بالا می برد. وی توانمندی و پتانسیل شهر سرعین را  جهانی توصیف کرد و افزود: شهرداری به تنهایی نمی تواند همه انتظارات را برآورده کند باید همه دستگاه ها و مسئولان شهرستان و استان هم پای کار بیایند و به این شهر جهانی توجه کنند تا عایدات اقتصادی آن را همه لمس کنند.

وی عدم جلب توجه مسئولان کشوری به این شهر را غیرقابل توجیه ذکر کرد و تصریح نمود: برای جهانی شدن این شهر که آوازه آن در همه جای دنیا پیچیده است، برنامه ریزی جامع، کاربردی و آینده نگر تدوین و اجرا شود و حتی مسئولان باید منابع خاص کشوری به توسعه این شهر اختصاص دهند.

اما گذشته از این حرفها شهردار سرعین نیز در گفتگو با ما اقدامات صورت گرفته در سطح شهر را متناسب با منابع و حتی بیش از آن ذکر کرد و گفت: شایستگی و لیاقت شهر توریستی سرعین بیش از پروژه ها و اقدامات است و باید به سرعین دوباره نگاه کرد. دکتر رام توجه ویژه مسئولان استانی و کشوری را به این شهر خواستار شد و اعلام کرد: شهرداری سرعین در یک سال گذشته با فعال تر کردن دیپلماسی و دیدارهای چند جانبه کشوری سعی کرده از منابع مختلف برای توسعه شهر سرعین استفاده کند که در این راستا نمایندگان مجلس شورای و استاندار اردبیل کمک های شایانی داشته اند. وی بهسازی خیابان های سطح شهر و سنگ فرش نمودن مرکز شهر و بازگشایی برخی مسیرها را در راستای زیباسازی سطح شهر عنوان نمود و اظهار کرد: عملیات اجرایی گسترده در سطح شهر در حال انجام است که با لحاظ نمودن فصل کاری محدود و حضور مسافران و گردشگران سعی شده کمترین محدودیت ها در تردد برقرار شود. شهردار سرعین همچنین از در حال تدوین برنامه جامع با مشورت دست اندرکاران و متخصصین حوزه شهرسازی بر مبنای گردشگری خبر داد و تصریح کرد: اکنون شهر سرعین با توجه به جایگاه جهانی خود نیازمند اجرای پروژه های بزرگ و حجیم با منابع مالی بالاست که در این راستا شهرداری سعی کرده از ظرفیت های مختلفی بهره بگیرد.

دکتر رام همچنین از زیباسازی سطح شهر خصوصاً پارک ها و فضای سبز و میادین شهر و توجه به کیفیت کار خبر داد و گفت: تیم های کاری در حوزه های مختلف شهری فعال هستند و سعی می کنند با اجرای دقیق برنامه ها کارها را پیش ببرند. وی تعامل و هماهنگی مسئولان شهرستانی و شهری را سازنده توصیف کرد و فزود: امام جمعه و فرماندار شهرستان سرعین و سایر مسئولین یاریگر شهرداری و شورای اسلامی شهر هستند و با حمایت های آنها پروژه های سطح شهر سرعت بخشی مناسبی دارند. در بازدید میدانی از سطح شهر آنچه که مشاهده می شد فعالیت در سطوح مختلف بود که مجموعه این برنامه ها و اقدامات، نشان از در حال توسعه بودن شهر سرعین دارد و این شهر برای جهانی بودن نیازمند اقدامات زیرساختی و خدماتی و تفریحی دارد و بیش از همه برگزاری جشنواره های مختلف در فصول چهارگانه می تواند شتاب بیشتری بر توسعه این شهر دهد و در کنار این همه آبگرم که نیازمند بروز بودن هستند، کمبود پارک آبی بسیار ملموس است که همه اینها برای ماندگاری مسافران و گردشگران در این شهر بسیار ضروری است. اما سرعین در کنار اینها نیازمند توجه ویژه استانی و کشوری است و باید ذهنیت مسئولان رده بالا را نسبت به این شهر تغییر داد و همچنین توجه رسانه های مختلف را هم جلب کرد این ممکن نیست مگر با برنامه ریزی و پیگیری و مطالبه گری.

شهر را تنها شهردار نمی سازد بلکه یک شهر خوب را شهروندان و مسئولان خوب می سازند.

سرعین در آینده نزدیک رقیب سرسختی برای شهرهای توریستی و گردشگری کشور و دنیا خواهد بود با امید آن روز.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *