اخبار داغ

طرح ساخت پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در شورای اقتصاد بررسی شد

طرح احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در بندرعباس در نشست امروز شورای اقتصاد و به درخواست وزارت نفت مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد این طرح برای بررسی بیشتر در خصوص نحوه تامین مالی و اجرای پروژه به کمیسیون شورای اقتصاد ارجاع شود. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز هفتمین نشست شورای اقتصاد امروز (پنجشنبه، […]

اشتراک گذاری
04 شهریور 1402
95 بازدید
کد مطلب : 156155

طرح احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در بندرعباس در نشست امروز شورای اقتصاد و به درخواست وزارت نفت مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد این طرح برای بررسی بیشتر در خصوص نحوه تامین مالی و اجرای پروژه به کمیسیون شورای اقتصاد ارجاع شود.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز هفتمین نشست شورای اقتصاد امروز (پنجشنبه، دوم شهریورماه) به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار و بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور بررسی شد.

مخبر در این نشست با قدردانی از سازمان برنامه و بودجه به دلیل تدوین به‌موقع پیش‌نویس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ و طرح آن در نشست شورای اقتصاد، بر لزوم انطباق این بخشنامه با سیاست‌ها و رویکردهای اصلی برنامه هفتم توسعه کشور تاکید کرد.

وی بر اهمیت اصلاح ساختار بودجه کشور به‌عنوان یک اولویت مهم تاکید و سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد این موضوع را به‌ویژه در تدوین برنامه‌ها و سیاست‌ها به طور جدی در دستور کار خود قرار دهد.

داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در این نشست گزارشی از پیش‌نویس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ارائه کرد و گفت: تلاش شده است که مضامین اصلی سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه در این بخشنامه گنجانده شود.

وی همچنین به ارائه توضیحاتی درباره رویکردها و سیاست‌های کلان بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور پرداخت و افزود: مضمون محوری بخشنامه بودجه ۱۴۰۳ رشد اقتصادی عدالت‌محور مبتنی بر مردمی‌سازی اقتصاد و ارتقای بهره‌وری کل عوامل تولید است.

شایان یادآوری است که اجرای سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان حمل‌ونقل دیزلی درون‌شهری (سیپاد) درخواست وزارت نفت در این نشست بود که پس از بحث و بررسی برای ۳۲۵ هزار دستگاه خودروی ناوگان باری و مسافری در سقف اعتباری ۶۶ میلیون دلار به تصویب رسید.

در این نشست همچنین طرح احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در بندرعباس به درخواست وزارت نفت بررسی و مقرر شد این طرح برای بررسی بیشتر در درباره نحوه تأمین مالی و اجرای پروژه به کمیسیون شورای اقتصاد ارجاع شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *