اخبار داغ

بازیگران جدیدی وارد سریال «سلمان فارسی» می‌شوند/ واکنش به یک شائبه و شروع پیش‌تولید فصل حجاز

تهیه‌کننده سریال سلمان فارسی جزئیاتی از روند ساخت این سریال اعلام کرد و از پیوستن تعداد کثیری از بازیگران شاخص جدید به مجموعه سلمان فارسی تا دو ماه دیگر خبر داد. به گزارش  تجهیز نیوز حسین طاهری تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» با بیان اینکه ساخت فصل ایران این مجموعه تلویزیونی اخیرا آغاز شده است و  […]

اشتراک گذاری
29 مرداد 1402
103 بازدید
کد مطلب : 157005

تهیه‌کننده سریال سلمان فارسی جزئیاتی از روند ساخت این سریال اعلام کرد و از پیوستن تعداد کثیری از بازیگران شاخص جدید به مجموعه سلمان فارسی تا دو ماه دیگر خبر داد.

به گزارش  تجهیز نیوز حسین طاهری تهیه‌کننده سریال «سلمان فارسی» با بیان اینکه ساخت فصل ایران این مجموعه تلویزیونی اخیرا آغاز شده است و  ما نخستین روز فیلمبرداری را باحدود ۶۰۰ نفر از هنروران سینمایی و تئاتری از استان‌های مختلف کشوردر کاروانسرای مرمر آغاز کردیم اظهار کرد: امیدواریم طی کمتر از دوسال بتوانیم فصل ایران را که جدی‌ترین فصل سریال است به پایان برسانیم.

وی افزود: این فصل مهم در فضایی با معماری ویژه دوره ساسانی که خود نخستین مجموعه‌ منحصر به فرد ساخت و سازهای دوره ایران باستان در کشور است، فیلمبرداری می‌شود. این بناها از بناهای ماندگار در شهرک غزالی خواهد بود.

تهیه‌کننده سریال سلمان فارسی با بیان اینکه افتخار داریم اعلام کنیم که مراحل صفر تا صد ساخت این بناهای ارزشمند در ظرف کمتر از پنج ماه با دستان هنرمندان جوان عزیزمان انجام شده است، گفت: با توجه به سیاست‌های ارزشمند سازمان، دکتر جبلی و مدیران سیما و با تشکر از مدیریت خوب شهرک غزالی، این ساخت و سازهای باشکوه دوره ساسانی در این شهرک از پنج هزار متر مربع، به ۲۰ هزار متر مربع تا اوایل پاییز خواهد رسید و امیدواریم تا پایان فصل ایران ساخت حدود ۸۵ هزار مترمربع  لوکیشن‌های دوره ساسانی را شاهد باشیم‌ که شامل کاروانسرای مرمر، مجموعه مرکزی ماربین (آتشکده، دیوانخانه، سربازخانه و…) ، شهر جی، شهر تیسفون، مجموعه خانه بودخشتان، کاخ تیسفون و … است.

طاهری همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتشار اخباری پیرامون تخریب برخی لوکیشن‌های قدیمی‌ در شهرک سینمایی برای ساخت لوکیشن‌های سلمان فارسی عنوان کرد: خیر، مدیریت خوب شهرک غزالی براساس یک برنامه کامل و جامع مشغول بازسازی شهرک است و فقط محل برخی لوکیشن‌هاجابه‌جا خواهد شد که مشغول انجام این کار هستند. ما بر اساس مجوزِ شهرک و میزان مساحتی که به ما اختصاص داده شده، بخش ایران را می‌سازیم.

تهیه‌کننده سریال سلمان فارسی با بیان این‌که از هیچ تجهیزات و مواد وارداتی در ساخت لوکیشن‌ها استفاده نکردیم، درباره توجه به مستندات تاریخی در ساخت فضاهای تاریخی دوره ساسانی عنوان کرد: بیشترین توجه ما این است که اجزاء با مستندات ساخته شده و کوچکترین خطایی نداشته باشد. شما استحضار دارید که در فیلمسازی بخشی استنادی و بخشی ذوق و سلیقه طراح و کارگردان فیلم است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه هرازگاهی نام بازیگرانی که به مجموعه سلمان افزوده شده‌اند در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، بازیگران جدیدی در هفته‌های آتی به پروژه اضافه می‌شوند؟ گفت: بله، حدود دوماه دیگر که فصل مهمی‌از قسمت ایران در مجموعه «ماربین» فیلمبرداری می‌شود، تعداد کثیری از بازیگران به پروژه ملحق خواهند شد. عمده دوستان بازیگر در سینما، تلویزیون و تئاتر، علاقه‌مندند در سریال سلمان بازی کنند.

طاهری اضافه کرد: براساس گفت‌وگوهای اولیه که با خیلی از بازیگران درجه یک کشور انجام داده‌ایم، امیدواریم ظرف دو ماه آینده قراردادهایشان منعقد و وارد صحنه شوند.

وی همچنین با اشاره به حضور بازیگرانی از اقوام و قومیت‌های مختلف در سریال گفت: بیش از ۴۰ بازیگر خارجی در فصل اول از مراکش، تونس، یونان و ارمنستان بازی کردند که البته تعداد بازیگران خارجی در فصل ایران کمتر است. در فصل حجاز شاهد حضور بازیگران بسیاری از جهان عرب، آسیا و اروپا خواهیم بود.

تهیه‌کننده سریال سلمان فارسی  با بیان اینکه فیلمبرداری فصل ایران سریال از ۱۹ مرداد به طور رسمی‌آغاز شده است اظهار کرد:  برنامه‌ر‌یزی ما برای تولید فصل ایران حدود دوسال است که تلاش داریم به پایان برسد، همچنین امروز اعلام می‌کنیم که پیش تولید فصل حجاز هم شروع شده است و اکنون همکاران ما در بخش حجاز مشغول کار طراحی، بررسی و انتخاب لوکیشن‌ها و … هستند تا پیش تولید فصل حجاز را هم‌زمان و با سرعت مناسبی آغاز کرده باشیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *