اخبار داغ

بنیاد مستضعفان ۱۸۰۰ زندانی جرائم غیرعمد را آزاد کرد

با حمایت مالی بنیاد مستضعفان و تخصیص بیش از ۵۲ میلیارد تومان، بیش از ۱۸۰۰ محکوم جرائم مالی غیرعمد از زندان آزاد شدند و از اجرای قصاص برای ۵ محکوم دیگر نیز جلوگیری شد. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به‌دنبال اجرای سیاست‌های بنیاد مستضعفان برای حمایت از محرومان جامعه و خانواده‌های آنها و با […]

اشتراک گذاری
24 مرداد 1402
120 بازدید
کد مطلب : 156779

با حمایت مالی بنیاد مستضعفان و تخصیص بیش از ۵۲ میلیارد تومان، بیش از ۱۸۰۰ محکوم جرائم مالی غیرعمد از زندان آزاد شدند و از اجرای قصاص برای ۵ محکوم دیگر نیز جلوگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به‌دنبال اجرای سیاست‌های بنیاد مستضعفان برای حمایت از محرومان جامعه و خانواده‌های آنها و با تخصیص بیش از ۵۲ میلیارد تومان، زمینه آزادی بیش از ۱۸۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در ۵ استان فراهم شد و این محکومان غیرعمد، به آغوش خانواده‎‌های خود بازگشتند.

آزادی این زندانیان در پی درخواست مسئولان ۵ استان تهران، ایلام، کردستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، از بنیاد مستضعفان و با دستور سید پرویز فتاح انجام شد.

بنیاد مستضعفان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان تهران مبلغ ۲۰ میلیارد تومان، در ایلام ۲.۳ میلیارد تومان، در استان کردستان ۸ میلیارد تومان، در استان آذربایجان شرقی ۱۲ میلیارد تومان و در آذربایجان غربی ۱۱ میلیارد تومان تخصیص داد و در استان تهران ۱۳۶۹ نفر، ایلام ۵۲ نفر، کردستان ۱۴۵ نفر، آذربایجان شرقی ۱۸۹ نفر و در آذربایجان غربی ۱۲۰ نفر از محکومان جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند.

همچنین در جریان این کمک بنیاد مستضعفان، ۵ نفر از محکومان قصاص، آزاد شده و زندگی دوباره‌ای به دست آوردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، پیش از این نیز در تابستان سال ۹۹، با کمک مالی بنیاد مستضعفان، تمامی زندانیان جرائم مالی غیرعمد کشور تا سقف ۵۰ میلیون تومان و شامل ۲۵۷۴ نفر، از زندان آزاد شده بودند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *