اخبار داغ

کاهش ۴۰ درصدی سود غول نفتی عربستان

شرکت دولتی آرامکوی عربستان سعودی در گزارش درآمد سه ماهه دوم خود از سود ۳۰ میلیارد دلاری خبر داد که کاهش نزدیک به ۴۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. به گزارشش پایگاه خبری تجهیز نیوز ه نقل از آسوشیتدپرس، شرکت دولتی آرامکوی عربستان سعودی روز دوشنبه در گزارش درآمد سه […]

اشتراک گذاری
17 مرداد 1402
58 بازدید
کد مطلب : 156923

شرکت دولتی آرامکوی عربستان سعودی در گزارش درآمد سه ماهه دوم خود از سود ۳۰ میلیارد دلاری خبر داد که کاهش نزدیک به ۴۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

به گزارشش پایگاه خبری تجهیز نیوز ه نقل از آسوشیتدپرس، شرکت دولتی آرامکوی عربستان سعودی روز دوشنبه در گزارش درآمد سه ماهه دوم خود از سود ۳۰ میلیارد دلاری خبر داد که کاهش نزدیک به ۴۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، مجموع فروش آرامکو در این دوره سه ماهه به بیش از ۱۰۶ میلیارد دلار رسید در حالی که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، این رقم ۱۵۰ میلیارد دلار ثبت شده بود.

آرامکو در گزارش درآمد خود که در بورس اوراق بهادار عربستان ارائه شده است، تأکید کرد که این کاهش “عمدتا منعکس کننده تاثیر کاهش قیمت نفت خام و تضعیف سود پالایشگاه‌ها و مواد شیمیایی است.”

این شرکت درآمد خالص ۳۰ میلیارد دلاری را در مقایسه با ۴۸ میلیارد دلار ثبت شده در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ گزارش کرد که ۳۷.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

آرامکو سود سهام پرداختی خود به سرمایه گذاران را به ۲۹.۳۸ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۸.۸ میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ افزایش داد.

طبق گفته این شرکت، سود تقسیمی مبتنی بر عملکرد تا حدی بر اساس درآمد بی‌سابقه این شرکت در سال گذشته محاسبه شده است.

امین ناصر، مدیرعامل آرامکو در بیانیه ای که همراه این گزارش بود، گفت: نتایج قوی ما نشان دهنده انعطاف پذیری و توانایی ما برای انطباق با چرخه های بازار است. سهام این شرکت در روز دوشنبه ۱.۰۸ درصد افزایش یافت.

هفته گذشته، مجله فورچون آرامکو را که رسماً به عنوان شرکت نفت عربستان سعودی شناخته می‌شود، دومین شرکت بزرگ جهان از نظر درآمد، پس از والمارت و بالاتر از آمازون و اپل رتبه بندی کرد.

این رتبه بندی پس از آن صورت گرفت که این شرکت نفتی سودی بالغ بر ۱۶۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ گزارش کرد که بزرگترین سود ثبت شده توسط یک شرکت سهامی عام است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *