اخبار داغ

روایت «‌زینب سلیمانی» از تحقق وعده نابودی داعش و فداکاری شهدای‌ مدافع حرم

فرزند سردار شهید سلیمانی با یادآوری وعده سردار سلیمانی درباره نابودی داعش گفت: شهید سلیمانی معتقد بود عامل اصلی موفقیت یک ملت فقط ثروت و مادیات نیست. به گزارش تجهیز نیوز  از رشت، زینب سلیمانی عصر امروز در ششمین یادواره فرمانده نابغه جبهه مقاومت سردار سرتیپ پاسدار شهید «‌مرتضی حسین‌پور شلمانی» با بیان اینکه مردم […]

اشتراک گذاری
16 مرداد 1402
86 بازدید
کد مطلب : 156501

فرزند سردار شهید سلیمانی با یادآوری وعده سردار سلیمانی درباره نابودی داعش گفت: شهید سلیمانی معتقد بود عامل اصلی موفقیت یک ملت فقط ثروت و مادیات نیست.

به گزارش تجهیز نیوز  از رشت، زینب سلیمانی عصر امروز در ششمین یادواره فرمانده نابغه جبهه مقاومت سردار سرتیپ پاسدار شهید «‌مرتضی حسین‌پور شلمانی» با بیان اینکه مردم ایران امسال پرشورتر از سال‌های گذشته در مراسمات عزاداری سیدالشهدا(ع) حضور داشتند و صحنه‌های ماندگاری خلق کردند اظهار داشت: درس‌ها و پیامدهای حادثه کربله به قدری عظیم است که می‌تواند همه انسان‌ها را متأثر کند چراکه عمل مقدس امام حسین(ع) برای هر انسان آزاده‌ای الهام‌بخش است.

فرزند سردار شهید سلیمانی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم آل‌الله را نمونه‌های درخشانی از تاثیر قیام حسینی بر ملت ایران دانست و گفت: عبارت حکیمانه سردار شهید سلیمانی که فرمود ” ما ملت امام حسینیم” نشان داد که ما ملتی هستیم که همواره با تأسی به امام حسین(ع) متعهد شدیم و پیروزی‌های ماندگاری را به دست آوردیم و با توجه به قیام حسینی و عاشورا، درس ایثار، فداکاری، بصیرت و ایستادگی آموختیم و با درس‌آموزی از این حادثه باعظمت، به حرکت خود ادامه می‌دهیم.

وی با اشاره به تاکیدات سردار شهید سلیمانی درباره شهید و شهادت افزود: شهید و شهادت است که ملت ما را شکست‌ناپذیر کرده و این ملت را با وجود همه تحریم‌ها و دشمنی‌ها، ایستاده و پابرجا نگه داشته  است و منجر به بیداری آحاد جامعه با نشان دادن راه و مسیر درست شده است.

سلیمانی با بیان اینکه شهید با نثار جان خویش برای ملت، قدرت تولید می‌کند و شکست دادن چنین ملتی آسان نیست، تصریح کرد: با جانفشانی‌ها و ایثار شهدا، این ملت قوی می‌شود و تهدیدات نیز بی‌اثر خواهد شد بنابراین زنده نگه داشتن یاد شهید از بزرگترین خدمت‌هایی است که از یک مسئول، هنرمند،‌ استاد دانشگاه و هر فردی در جامعه انتظار می‌رود.

وی گرامیداشت یاد شهید را دعوت به ایستادگی، مقاومت، امید و حرکت دانست و ادامه داد: “ما ملت امام حسینیم و ملت شهادتیم و به آن می‌بالیم”.

فرزند سردار شهید سلیمانی با یادآوری وعده سردار سلیمانی درباره نابودی داعش افزود: شهید سلیمانی سال‌ها پیش در همین مکان اعلام کرد که کمتر از ۳ ماه دیگر پایان حکومت داعش در این کره خاکی خواهد بود و آن وعده محقق شد و ملت‌های مظلوم منطقه، شکست داعش را جشن گرفتند؛ داعشی که توسط آمریکا و اسراییل ایجاد شده بود.

وی با اشاره به سخنان سردار شهید سلیمانی مبنی بر اینکه “عامل اصلی موفقیت یک ملت فقط ثروت و مادیات نیست بلکه آنچه که یک ملت را پیروز می‌کند و به قله افتخار می‌رساند در واقع ۲ عامل رهبری و ازخودگذشتگی انسان‌های فداکار است” گفت: این سخنان توسط کسی مطرح شد که سال‌های سال درباره تحولات سیاسی و اجتماعی امت اسلام و ملت ایران تأمل کرد و برای استقلال و آزادی آنان مجاهدت کرد بنابراین این سخنان حاصل تجربه عینی و عملی شهید سلیمانی بود که باید مورد تدبر قرار گیرد.

فرزند شهید سلیمانی با تاکید بر اینکه امروز رهبر معظم انقلاب به عنوان سکان‌دار اصلی انقلاب، با وجود پیچیده‌تر شدن دسیسه‌های دشمنان، در حال تولید قدرت برای اسلام و ملت ایران است و بیش از پیش نقشه‌های مستکبران را به بن‌بست می‌کشاند تصریح کرد: ما وظیفه داریم که قدر این نعمت را بدانیم.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی شرط اساسی دیگر برای موفقیت یک ملت را وجود انسان‌هایی فداکار و ایثارگر دانست که با فداکاری‌های خود، مشکلات جامعه را برطرف و تهدیدات را دفع می‌کنند؛ این فداکاری می‌تواند منشأ قدرت برای جامعه باشد و جامعه را به سمت تعالی و پیشرفت سوق دهد.

فرزند شهید سلیمانی با تاکید بر ضرورت الگوسازی و آشنایی جوانان و نوجوانان با قهرمانان و فداکاران جامعه عنوان کرد: الگوسازی نقش عمده‌ای در ایجاد هویت و خنثی کردن نقشه‌های دشمنان دارد.

وی با اشاره به نقش اساسی شهدای مدافع حرم در در ترویج روحیه ایثار و فداکاری خاطرنشان کرد:  جوانانی مانند شهید قمی، حججی و همه شهدای مدافع حرم جانشان را کف دست گرفتند و به شهادت رسیدند تا یک بار دیگر زنده بودن حقیقت اسلام را نشان دهند و آنان اثبات کردند که حقیقتِ اسلام همیشه زنده است و زنده خواهد ماند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *