اخبار داغ

آتش همچنان جنگل‌ها و مراتع اروپا را می‌بلعد

رسانه‌ها از تداوم آتش سوزی های جنگلی همراه با خسارات فراوان در جنوب اروپا از جمله در ایتالیا و قبرس خبر می‌دهند. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز  روزنامه “تاگس شاو” آلمان از تداوم آتش سوزی های جنگلی در جنوب اروپا به دلیل موج گرمای شدید خبر داد. در این گزارش آمده است: آتش سوزی […]

اشتراک گذاری
16 مرداد 1402
101 بازدید
کد مطلب : 156463

رسانه‌ها از تداوم آتش سوزی های جنگلی همراه با خسارات فراوان در جنوب اروپا از جمله در ایتالیا و قبرس خبر می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز  روزنامه “تاگس شاو” آلمان از تداوم آتش سوزی های جنگلی در جنوب اروپا به دلیل موج گرمای شدید خبر داد.

در این گزارش آمده است: آتش سوزی های بیشتری در جنوب اروپا رخ داده است و آتش نشانان در حال مهار ده ها آتش سوزی در ساردینیا در ایتالیا و قبرس هستند.

چندین آتش سوزی در جزیره ساردینیا ایتالیا در دریای مدیترانه در آخر هفته رخ داد. مناطق اطراف Nuoro در شمال شرقی ساردینیای مرکزی و کالیاری در جنوب تحت تاثیر این آتش سوزی ها قرار گرفته اند. بیش از ۴۰ آتش سوزی در این دومین جزیره بزرگ ایتالیا روز یکشنبه شمارش شد.

خبرگزاری آلمان به نقل از یک آتش نشان گزارش داد که وضعیت صبح دوشنبه کمی بهبود یافت. با این حال، وزش باد شدید همچنان آتش‌سوزی ها را شعله‌ور می‌کند.

روزنامه “لا رپوبلیکا” گزارش داد که صدها نفر مجبور شدند شب گذشته را در پناهگاه های اضطراری بگذرانند. شمال شرقی و جنوب این جزیره توریستی به ویژه تحت تأثیر قرار گرفته است. شعله های آتش در سراسر جزیره شعله ور است. خانه ها، آپارتمان های توریستی و ساختمان های بزرگتر در برخی مناطق به عنوان یک اقدام احتیاطی تخلیه شده اند. صدها نفر مجبور شدند خانه های خود را ترک کنند.

اقامتگاهی طبیعی که در معرض شعله های آتش بود باید در نزدیکی کالیاری پایتخت ساردین پاکسازی می شد. بر اساس اطلاعات خبرگزاری آلمان انفجارهای کوچکتر متعددی رخ داده است که احتمالاً توسط بطری های گاز ایجاد شده است . در کمپینگ دیگری در جنوب جزیره مدیترانه، حدود ۳۰۰ نفر به دلیل نزدیک شدن به آتش سوزی با قایق های لاستیکی به اقامتگاه های دیگر منتقل شدند.

به گفته انجمن کشاورزی Coldiretti، بسیاری مزارع تحت تأثیر این آتش سوزی های گسترده قرار گرفتند و از جمله، جنگل های کاج و مزارع مرکبات از بین رفتند.

وزش باد شدید و گرم در برخی نقاط کار اورژانس را دشوارتر می کند. هواپیماهای آتش نشانی از رم و اولبیا در حال حاضر در حال عملیات هستند. مقامات بر این باورند که تعداد زیادی از آتش سوزی ها ناشی از روشن کردن آتش بوده است.

طبق گزارش رسانه ها، دولت ایتالیا می خواهد امروز در جلسه کابینه فرمانی را ارائه کند که مجازات افروختن آتش را افزایش می دهد.

قبرس هم با آتش سوزی جنگل ها و بیشه ها مبارزه می کند. شعله های آتش از روز یکشنبه در شمال غرب شهر بندری لیماسول در حال گسترش است، اما فعلا کنترل شده است.

بر اساس برآوردهای اولیه وزارت کشاورزی، بیش از ده کیلومتر مربع از منطقه بوته ای و جنگلی نزدیک روستای آلسا بر اثر شعله های آتش از بین رفته است. این خبر را رادیو دولتی قبرس گزارش داد. به گفته این سازمان، مردم آسیب ندیدند، اما دام ها و اصطبل ها قربانی شعله های آتش شدند.

بر اساس گزارش رسانه ها، شعله های آتش با وجود کار اطفای حریق بالگردهای متعدد و ماشین های آتش نشانی بارها و بارها شعله ور می شود – و باد شدید که پیش بینی می شود، می تواند آتش را بیشتر کند.

قبرس پیشنهادهای کمک زیادی دریافت کرده است. یونان دو هواپیمای آتش نشانی را به مناطق آسیب دیده فرستاد. اداره نیمه شمالی جزیره تحت اشغال ترکیه نیز به جنوب این جزیره کمک کرد. رژیم صهیونیستی و لبنان نیز حمایت خود را اعلام کردند. سخنگوی آتش نشانی قبرس در رادیو دولتی گفت، با این حال خیلی به این حمایت ها نیازنبود.

در قبرس، مانند بسیاری از کشورهای جنوب شرقی اروپا، هفته هاست که هوا بسیار خشک و گرم بوده است. در صورت وقوع آتش سوزی، بادهای شدیدی که در این زمان از سال در منطقه حاکم است یک مشکل و بحران خاص است: آنها می توانند منابع کوچک آتش را در عرض چند ساعت تبدیل به آتش سوزی های جنگلی بزرگ کنند.

اروپا اخیرا به دلیل موج گرمای بی سابقه در بسیاری مناطق از جمله یونان، فرانسه ، اسپانیا و پرتغال با آتش سوزی های بسیار گسترده ای مواجه شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *