اخبار داغ

رسانه‌های صهیونیست خواستار انتشار پرونده پزشکی نتانیاهو شدند

رسانه‌های مختلف رژیم صهیونیستی همچنان خواستار انتشار اطلاعات کامل و شفافی در رابطه با شرایط جسمانی نخست وزیر این رژیم هستند. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز  روزنامه‌های یدیعوت احارانوت و هاارتص دو روزنامه پر تیراژ صهیونیستی در مقالات جداگانه‌ای خواستار شفافیت در رابطه با شرایط جسمی نتانیاهو شدند. یدیعوت احرانوت در مقاله‌ای که صبح […]

اشتراک گذاری
26 تیر 1402
128 بازدید
کد مطلب : 156805

رسانه‌های مختلف رژیم صهیونیستی همچنان خواستار انتشار اطلاعات کامل و شفافی در رابطه با شرایط جسمانی نخست وزیر این رژیم هستند.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز  روزنامه‌های یدیعوت احارانوت و هاارتص دو روزنامه پر تیراژ صهیونیستی در مقالات جداگانه‌ای خواستار شفافیت در رابطه با شرایط جسمی نتانیاهو شدند.

یدیعوت احرانوت در مقاله‌ای که صبح امروز منتشر شد، نوشت: انتقال به بیمارستان شیبا، اطلاعات موجود در رابطه با بیهوشی نتانیاهو و سخنان ضد و نقیض دفتر نتانیاهو همگی پرسش‌های زیادی را در این رابطه مطرح می‌کنند.

در ادامه این مقاله نوشت، ما پرسش‌‌هایی را برای دفتر نخست وزیری در این رابطه ارسال کردیم اما دستیاران نتانیاهو حاضر نشدند به هیچ یک از این پرسش‌ها پاسخ دهند.

احارانوت نوشت: براساس اعلامیه رسمی دفتر نتانیاهو او بر اثر کمبود آب بدن به بیمارستان منتقل شده است، اما بعد از مدتی مشخص شد نتانیاهو شب را در بخش قلب بیمارستان بستری می‌شود و بعد از آن نیز یک دستگاه هولتر زیر پوست وی تعبیه شد.

اینجاست که پرسش‌‌هایی مهمی در این رابطه مطرح می‌شود:

  1.  آیا نخست وزیر به مشکلاتی در سطح هوشیاری در جریان معاینات هم دچار شد؟
  2.  چطور می‌توان اطمینان حاصل کرد که نخست وزیر قبل، در جریان یا بعد از انتقال به این مرکز درمانی هوشیاری خود را از دست نداده باشد.
  3.  چرا تصمیم به بستری شدن نتانیاهو در بخش قلب گرفته شد؟
  4. چرا در حالی که نزدیک‌‌ترین بیمارستان به محل اقامتش، بیمارستان هلیل یافا است به مرکز پزشکی شیبا برده شد؟
  5. آیا در خانواده نتانیاهو سابقه ابتلا به بیماری قلبی وجود دارد؟
  6. تا چه حد احتمال سکته قلبی در وی وجود داشت؟

از سوی دیگر روزنامه هاارتص هم در سرمقاله امروز دوشنبه خود خواستار شفاف شدن شرایط جسمانی نتانیاهو شد.

در بخشی از این سرمقاله آمده است: براساس داده‌های ارائه شده توسط دفتر نخست وزیری، نتانیاهو در شرایط بسیار خوبی قرار داشته و تنها کمی احساس سرگیجه کرده بود.

در سایه این داده‌ها این پرسش مطرح می‌شود که پس چرا باید برای این مسئله ساده‌ای در این سطح، نتانیاهو آنهم در وسط روز شنبه (که در رژیم صهیونیستی تعطیل رسمی است) به یک بیمارستان پیشرفته که در فاصله یک ساعت رانندگی قرار دارد، منتقل شود.

مسئله بعدی تصمیم به قرار دادن هولتر در داخل بدن او جهت کنترل ضربان قلبش است، این مسئله در بیانیه دفتر وی اعلام نشده است امری که باعث می‌شود نگرانی از عدم اعلام صحیح شرایط پزشکی وی به افکار عمومی شدت بیشتری پیدا کند.

در بخش دیگری از این سرمقاله تاکید شده است، بعد از سکته مغزی آرییل شارون نخست وزیر اسبق (رژیم صهیونیستی) که بر اثر آن به کما رفته و بعدها فوت کرد، دفتر نخست وزیری پروتوکلی را در رابطه با معالجات پزشکی نخست وزیران تدوین کرد که براساس آن گزارش سالانه‌ای در ر ابطه با جزئیات شرایط جسمی نخست وزیری منتشر می‌شود.

اما از زمان روی کار آمدن نتانیاهو خبری از این گزارش وجود ندارد و حتی تلاش یکی از جمیعت‌های مردم نهاد برای دسترسی به اطلاعات مربوط به سلامت نتانیاهو هم تنها به یک گزارش مربوط به ۲۰۲۰ در مورد اقدامات پزشکی انجام گرفته برای نتانیاهو منجر شد و هیچ خبری از اطلاعات مربوط به امسال وی در آن وجود نداشت.

هاارتص در پایان هم نوشت، مشکل بزرگتر آن است که نتانیاهو تا به امروز حاضر به معرفی رسمی جانشینی برای خود نیست تا در صورت عدم داشتن صلاحیت پزشکی و جسمی جای او را بگیرد.

به هر شکل مسئله هویت جانشین وی در چنین شرایطی به خودی خود اسرائیل را وارد هرج و مرج خواهد کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *