اخبار داغ

ارسال پیشنهاد فرمول ثابت محاسبه نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به هیئت دولت تا دو هفته دیگر

وزیر اقتصاد با اشاره به پیشنهاد تعدیل نرخح خوراک پتروشیمی‌ها گفت: طی دو هفته آینده پیشنهاد وزارت اقتصاد در کمیسیون هم بررسی شده و به صحن هیات دولت می‌رود.  به گزارش تجهیز نیوز  سید احسان خاندوزی در نشست با کارآفرینان در خصوص تعدیل نرخ خوراک پتروشیمی‌ها گفت: وزارت اقتصاد عمل‌ بر اساس یک فرمول و ثبات پنج ساله […]

اشتراک گذاری
19 تیر 1402
115 بازدید
کد مطلب : 156504

وزیر اقتصاد با اشاره به پیشنهاد تعدیل نرخح خوراک پتروشیمی‌ها گفت: طی دو هفته آینده پیشنهاد وزارت اقتصاد در کمیسیون هم بررسی شده و به صحن هیات دولت می‌رود.

 به گزارش تجهیز نیوز  سید احسان خاندوزی در نشست با کارآفرینان در خصوص تعدیل نرخ خوراک پتروشیمی‌ها گفت: وزارت اقتصاد عمل‌ بر اساس یک فرمول و ثبات پنج ساله فرمول را به نفع فعالان اقتصادی می‌داند.

وی با تاکید براینکه پیشنهادی تحت عنوان اصلاح آیین‌نامه آماده شده است که در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح است، در دو هفته آینده در کمیسیون هم بررسی شده و به صحن هیات دولت می‌رود، گفت: در صورت تصویب پیشنهاد در صحن هیات وزیران، درمورد بازگشت فرمول به جای نرخ ثابت هم درمورد زمان اجرای آن شاهد تغییر خواهیم بود.

بررسی مجدد لایحه مقابله با رسوب کالا پس از تصویب آیین‌نامه‌های بودجه

وزیر اقتصاد در خصوص لایحه مقابله با رسوب کالا در گمرک نیز گفت: لایحه با دو موضوع کلیدی یک بار در جلسه هیات وزیران مطرح شد و به دلیل نقدهایی که از سوی برخی دستگاه‌ها همچون وزارت کشور وجود داشت برای انجام اصلاحات بازگردانده شد و همانطور که مستحضرید معمولا به صورت سالیانه سه ماه اول و چهار ماه اول مصوبات هیات وزیران متمرکز بر آیین نامه های تکلیفی قانون بودجه است. نزدیک ۵۰ آیین نامه تکلیفی در بودجه ۱۴۰۲ وجود داشت که باید به سرعت تصویب می‌شد بعد از خاتمه اینها لایه مقابله با رسوب کالا در دستور کار قرار می‌گیرد و بعد از طرح در هیات وزیران به مجلس ارائه می‌شود.

خاندوزی: اثر اقدمات دولت در کنترل تورم به تدریج نمایان خواهد شد

وی در این خصوص که چرا مردم تغییر در شاخص‌های اقتصادی که این روزها به آن اشاره می‌شود را احساس نمی‌کنند، گفت: روند کنترل نرخ تورم ماهانه طی چهار ماه گذشته نشان می‌دهد که اقداماتی که برای کاهش موتورهای خلق تورم موجود انجام شده به تدریج اثر خود را در آرام شدن نوسان قیمت‌ها نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: امیدواریم بسته ای که دولت برای کاهش تورم و رونق تولید تصویب کرده در ماه های آینده موجب رضایتمندی مردم و آرامش در بازار شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *