اخبار داغ

ده‌ها هزار معترض اسرائیلی برای بیست و هفتمین هفته پیاپی علیه نتانیاهو شعار دادند

در ادامه بحران داخلی در رژیم صهیونیستی، ده‌ها هزار نفر از مهاجران صهیونیست برای ۲۷ مین هفته پیاپی در مناطق مختلف فلسطین اشغالی دست به تظاهرات زدند. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز  رسانه‌های صهیونیست اعلام کردند، تا لحظه تهیه این خبر، شمار معترضین در تل‌آویو از ۱۵۰ هزار نفر گذشته است در حالی که […]

اشتراک گذاری
17 تیر 1402
135 بازدید
کد مطلب : 156215

در ادامه بحران داخلی در رژیم صهیونیستی، ده‌ها هزار نفر از مهاجران صهیونیست برای ۲۷ مین هفته پیاپی در مناطق مختلف فلسطین اشغالی دست به تظاهرات زدند.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز  رسانه‌های صهیونیست اعلام کردند، تا لحظه تهیه این خبر، شمار معترضین در تل‌آویو از ۱۵۰ هزار نفر گذشته است در حالی که هزاران نفر دیگر در اعتراضات بیست و هفتمین هفته اعتراضات در نقاط مختلف فلسطین اشغالی تجمع کرده‌اند.

رسانه‌های عبری زبان خبر دادند، صدها نقطه از فلسطین اشغالی معترضین با حضور در خیابان‌ها اعتراض خود را به رویکرد اصلاحات قضائی کابینه نتانیاهو اعلام کرده و در مناطق مختلفی این اعتراضات منجر به درگیری بین پلیس و معترضان شده است.

این درگیری در حالی رخ می‌دهد که از صبح امروز خبر رسید، دستوراتی به پلیس بر سرکوب تظارت داده شده است.

پلیس هم به نوبه خود بسیاری از خیابان‌های منتهی به محل برگزاری تظاهرات را در شهرهای مختلف مسدود کرد.

رهبران معترضین در سخنرانی‌های خود اعلام کردند در صورتی که اصلاحات حتی به شکل جزئی هم تصویب شود، روز سه شنبه آینده روز قیامت اسرائیل خواهد بود و علاوه بر تظاهرات، محاصره مراکز مهم، اسرائیل تعطیل و شاهد موجی از ناآرامی‌ها خواهد بود.

معترضین علاوه بر آن تهدید کردند، تظاهرات عظیمی هم در فرودگاه بن‌گوریون ترتیب خواهند داد.

معترضین با سر دادن شعارهایی به کابینه نتانیاهو هشدار دادند که این آخرین پیام آنها برای متوقف کردن روند اصلاحات قضائی خواهد بود.

روزنامه یدیعوت آحارانوت در این رابطه نوشت، این گروه‌ها که خود را سازمان‌های مبارزه با دیکتاتوری می‌نامند با اشاره به قرار گرفتن اسرائیل در مسیر دیکتاتوری تاکید کردند در صورت ادامه این روند با همکاری بخش خصوصی تمامی کارمندان دست از کار خواهند کشید و حتی کارگران عضو سندیکاهای کارگری (هستدروت) هم به آنها خواهند پیوست.

در همین راستا مدیران عامل شرکت‌های دانش بنیان فعال در فلسطین اشغالی با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام همسویی خود با معترضین تاکید کردند، کارگران‌شان که مایل به شرکت در تظاهرات هستند روز سه شنبه آینده می‌توانند مرخصی گرفته و در این  اعتراضات شرکت کنند. شماری از نظامیان صهیونیست که به معترضین پیوسته‌اند هم اعلام کردند، قصد دارند تا ساعاتی دیگر در مقابل منزل “یواف گالانت” وزیر جنگ تجمع کرده و اعتراض خود را بدین شکل ابراز دارند.

به گفته این معترضین که خود را برادران سلاح نامیده اند، شماری از رؤسای سابق ستاد ارتش و ژنرال‌های بازنشسته ارتش در کنار رهبران موساد، شاباک و فرماندهان سابق پلیس نیز آنها را همراهی خواهند کرد.

رسانه‌های صهیونیست از این محل خبر دادند ، بیش از هزار نظامی صهیونیست در آنجا تجمع کرده ودر حال سر دادن شعارهایی علیه کاینه نتانیاهو هستند.

روزنامه یدیعوت آحارانوت هم در گزارش‌های لحظه‌ای خود از این تظاهرات خبر داد، در مناطقی از فلسطین اشغالی این اعتراضات به خشونت انجامیده و معترضین با آتش زدن لاستیک و پرتاب گلوله‌های منور با پلیس که برای متفرق کردن آنها تلاش می‌کرد، درگیر شدند.

آحارانوت همچنین اعلام کرد هزاران نفر در حال عزیمت به سوی مقر اقامت رئیس (ریم صهیونیستی) در میدان پاریس این شهر هستند و پلیس سعی می‌کند از نزدیک شدن آنها به این منطقه جلوگیری به عمل آورد.

در هرتزیلیا معترضین بعد از به آتش کشیدن لاستیک تلاش کردند تا یکی از بزرگراه‌های این شهر را مسدود کنند.

روزنامه “یسرائیل هیوم” هم در وبسایت خود نوشت: تظاهرات شامگاه شنبه علیه اصلاحات قضائی، این هفته رو به گسترش است.

روزنامه “معاریو” هم خبر داد ، بیش از ۳۶۵ هزار معترض در خیابان‌های (فلسطین اشغالی) ۲۷ مین هفته تظاهرات را برگزار کردند.

به نوشته این رسانه عبری زبان، ۳۶۵ هزار نفر امشب در نقاط مختلف علیه نتانیاهو و اصلاحات قضائی کابینه‌اش دست به تظاهرات زدند که ۱۸۰ هزار نفر از آنها در تل‌آویو تجمع کردند.

پلیس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان با آنها درگیر و از خودروهای آب پاش و نیروهای اسب سوار جهت انجام این مهم استفاده کرد.

خبرنگار معاریو در ادامه گزارش خود اعلام کرد نیروهای امنیتی (رژیم صهیونیستی) برای متفرق کردن تظاهر کنندگان از باتوم برقی استفاده می‌کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *