اخبار داغ

برخورد قاطع قانونی با انشعابات غیرقانونی آب در اراک

فرماندار اراک از برخورد قاطع قانونی با انشعابات غیرقانونی آب در این شهرستان خبر داد. امیر هادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به تصمیمات گرفته شده درباره روستاهای دارای تنش آبی اراک اظهار داشت: جلسه بررسی مشکلات روستاهای دارای تنش آبی شهرستان اراک به میزانی فرمانداری برگزار شد که در این نشست تصمیمات […]

اشتراک گذاری
12 تیر 1402
197 بازدید
کد مطلب : 156319

فرماندار اراک از برخورد قاطع قانونی با انشعابات غیرقانونی آب در این شهرستان خبر داد.

امیر هادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به تصمیمات گرفته شده درباره روستاهای دارای تنش آبی اراک اظهار داشت: جلسه بررسی مشکلات روستاهای دارای تنش آبی شهرستان اراک به میزانی فرمانداری برگزار شد که در این نشست تصمیمات خیلی خوبی درباره حل مشکل تنش آبی در این شهرستان اتخاذ شد.

فرماندار اراک اضافه کرد: سیاست دولت و مجموعه مدیریت ارشد استان در این دوره تکمیل باسرعت پروژه‌های نیمه تمام است، که در راستای این مهم براساس تصمیمات جلسه تنش آبی در اراک، در این شهرستان با قیدفوریت پروژه های مرتبط با مسئله حل مشکل تنش آبی در اراک با سرعت اجرا و تکمیل خواهد شد.

وی افزود: همچنین در راستای حل مشکلات تنش آبی، مصوب شد تا با هرگونه برداشت یا انشعابات غیرقانونی در شهرستان اراک قاطعانه، قانونی و بدون هیچگونه مماشات و اغماضی برخورد لازم صورت خواهد گرفت و این انشعابات قطعا جمع خواهند شد.

فرماندار اراک عنوان کرد: با توجه به وضعیت آبی در شهرستان اراک، قطعا اجازه هیچ برداشت غیرمجازی از منابع آبی را نخواهیم داد و به دستگاه های مرتبط هم تاکید شد تا به صورت قاطع با هرگونه انشعاب و برداشت غیرمجازی برخورد کنند.

هادی با اشاره به تکمیل پروژه‌های مرتبط با حل مشکل تنش آبی در شهرستان اراک ادامه داد: یکی از مشکلات پروژه های عمرانی در شهرستان اراک مسئله اعتباری و بودجه ای است که خوشبختانه اعتبارات خوبی امسال برای حل مشکل تنش آبی در سطح شهرستان اراک به پروژه‌ها تزریق خواهد شد که همین امر قطعا به سرعت بخشی به اجرای پروژه ها کمک جدی خواهد کرد.

فرماندار شهرستان اراک بیان کرد: از مردم درخواست داریم تا در مصرف آب مدیریت و صرفه‌جویی لازم را داشته باشند، از سوی دیگر انتظار داریم دستگاه‌های خدماتی در آبرسانی به روستاهایی که در شهرستان اراک با تنش آبی روبرو هستند برنامه ریزی و تسریع در روند اقدام داشته باشند.

هادی عنوان کرد: اقدامات خوبی برای کاهش روستاهای دارای تنش آبی در استان مرکزی و شهرستان اراک صورت گرفته که تقریبا آمار به نصف کاهش یافته اما با این حال، فعلا تعدادی از روستاها با تنش آبی روبه رو هستند که تصمیمات برای کاهش تنش آبی در شهرستان اراک قطعا کمک بزرگی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با تامین اعتبار مناسب برای این پروژه بتوانیم وضعیت تکمیل پروژه های آبی برای حل مشکل تنش آبی در شهرستان را بهبود و سرعت ببخشیم که پیگیری لازم برای تامین منابع و اعتبارات لازم در این بخش از سوی فرمانداری اراک انجام می شود تا بتوانیم در سال ۱۴۰۳ شدت و سرعت این تنش های آبی در شهرستان اراک را کاهش دهیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *