اخبار داغ

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان فضایی ایران

سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان فضایی ایران تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان­ نقشه­‌برداری­‌کشور، طی نشست فیمابین با حضور روسای سازمان­ نقشه­‌برداری­‌کشور و سازمان فضایی ایران، روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ در دبیرخانه شورای عالی فضایی، تفاهم نامه همکاری امضا شد. براساس این تفاهم نامه […]

اشتراک گذاری
12 تیر 1402
87 بازدید
کد مطلب : 156696

سازمان نقشه‌برداری کشور و سازمان فضایی ایران تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان­ نقشه­‌برداری­‌کشور، طی نشست فیمابین با حضور روسای سازمان­ نقشه­‌برداری­‌کشور و سازمان فضایی ایران، روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ در دبیرخانه شورای عالی فضایی، تفاهم نامه همکاری امضا شد. براساس این تفاهم نامه نقشه‌‌های پوششی از کشور با استفاده از تصاویر خیام و سایر محصولات ارزش افزوده مبتنی بر ظرفیت های تخصصی این دو سازمان فنی تهیه خواهد شد.

روسای دو سازمان ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه بر عملیاتی شدن مفاد آن و آغاز تبادل اطلاعات مربوطه تاکید نمودند. روند پیشرفت پیگیری ایجاد کتابخانه طیفی با تولیت سازمان فضایی ایران در قالب کارگروه ذیل کمیسیون معین شورای عالی نقشه­‌برداری و همکاری در تکمیل زیر ساخت ملی داده مکانی نیز از موضوعاتی بود که پایش و پیگیری شد.

از مفاد این تفاهم نامه می توان به همکاری طرفین در زمینه های گوناگون همچون تولید و به­‌روز­رسانی اطلس های ملی، تولید سامانه های کاربردی و خدمات الکترونیک، تبادل انواع نقشه و داده­‌های مکانی و تولید محصولات با ارزش افزوده، اشاره کرد.

پایان این نشست مقرر شد، طی روزهای آینده دو سازمان نماینده های خود را جهت شروع کار معرفی کرده و ماهانه گزارشی در خصوص روند کار تهیه گردد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *