اخبار داغ

دادگاه مطبوعات؛ هیئت منصفه “آرمان ملی” و “فرهیختگان” را مجرم دانست!

هیئت منصفه دادگاه رسیدگی به دو پرونده جرائم مطبوعاتی در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران روزنامه‌های “آرمان ملی” و “فرهیختگان” را مجرم دانست. به گزارش تجهیز نیوز دادگاه رسیدگی به دو پرونده جرائم مطبوعاتی در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی داوودی در ساختمان شهید سلیمانی تهران برگزار و […]

اشتراک گذاری
23 خرداد 1402
108 بازدید
کد مطلب : 156786

هیئت منصفه دادگاه رسیدگی به دو پرونده جرائم مطبوعاتی در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران روزنامه‌های “آرمان ملی” و “فرهیختگان” را مجرم دانست.

به گزارش تجهیز نیوز دادگاه رسیدگی به دو پرونده جرائم مطبوعاتی در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی داوودی در ساختمان شهید سلیمانی تهران برگزار و طی آن پرونده اتهامی روزنامه‌های “آرمان ملی” و “فرهیختگان” در دادگاه رسیدگی به جرائم مطبوعاتی تهران طرح شد.

قاضی داوودی؛ رییس شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران در خصوص بررسی دو فقره پرونده مربوط به روزنامه‌های “آرمان ملی” و “فرهیختگان” اظهار کرد: پرونده اول مربوط به روزنامه “آرمان ملی” و پرونده دوم نیز در خصوص مصاحبه چاپ شده در روزنامه “فرهیختگان” مطرح بود که در حضور اعضای هیئت منصفه دادگاه رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی تهران، دفاعیات متهم و وکیل اخذ شد.

مومنی‌راد؛ عضو هیئت منصفه دادگاه رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی تهران نیز در خصوص نتیجه نظر مشورتی این هیئت در روز جاری دادگاه گفت: پرونده اول مربوط به روزنامه “آرمان ملی” به اتهام اینکه مطالبی را خلاف واقع منتشر کرده بود و مطالبی که در ۳ مورد به صورت مجزا خلاف موازین اسلامی و خلاف قانون اساسی بود، هیئت منصفه وارد شور شد و اعضا نظرات خود را ارائه و نهایتاً با اکثریت آرا پیشنهاد مجرمیت مدیر مسئول نشریه “آرمان ملی” را با اکثریت آرا به رییس دادگاه اعلام کرد و هیئت منصفه در ادامه وی را مستحق تخفیف ندانست.

مومنی‌راد همچنین در خصوص پرونده دوم که چاپ مصاحبه‌ای در روزنامه “فرهیختگان” بود افزود: در این پرونده از مدیر یک کارخانه تولیدی شکایت شده بود که طی آن، نشریه مطالبی را از طریق مصاحبه بیان کرده بود از نظر شاکی این مطالب خلاف واقع اعلام شده و هدف مصاحبه کننده نیز تشویش اذهان عمومی اعلام شده بود.

مومنی‌راد در ادامه در خصوص پرونده دوم بیان کرد: رسیدگی این پرونده در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران انجام شد و بعد از رسیدگی هیئت منصفه با اکثریت آرا متهم را مجرم شناخت که البته در ادامه به اتفاق آرا وی را مستحق تخفیف دانست.

گفتنی است؛ رأی نهایی دادگاه توسط قاضی داوودی؛ رئیس شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران صادر و ابلاغ خواهد شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *