اخبار داغ

کاظمی قمی: از همه ظرفیت‌ها برای تحقق حق‌آبه هیرمند استفاده می‌کنیم

نماینده ایران در امور افغانستان گفت: برای پیگیری حق‌آبه هیرمند از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا تامین شود و این مسئله در اولویت دستگاه دیپلماسی و مسئولان دست‌اندرکار است. به گزارش تجهیز نیوز ، حسن کاظمی قمی امشب در نشست تسریع در روند پیگیری حق‌آبه هیرمند که با حضور وزیر امورخارجه، استاندار سیستان و بلوچستان، […]

اشتراک گذاری
27 اردیبهشت 1402
85 بازدید
کد مطلب : 156811

نماینده ایران در امور افغانستان گفت: برای پیگیری حق‌آبه هیرمند از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا تامین شود و این مسئله در اولویت دستگاه دیپلماسی و مسئولان دست‌اندرکار است.

به گزارش تجهیز نیوز ، حسن کاظمی قمی امشب در نشست تسریع در روند پیگیری حق‌آبه هیرمند که با حضور وزیر امورخارجه، استاندار سیستان و بلوچستان، نمایندگان حوزه انتخابیه زابل در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در برگزار شد اظهارداشت: برای پیگیری حق‌آبه هیرمند از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا تامین شود و این مسئله در اولویت دستگاه دیپلماسی و مسئولان دست‌اندرکار است.

نماینده ویژه رئیس جمهوری و رئیس نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با تاکید بر اینکه نیاز است تا جامعه نخبگانی ما در رابطه با حق‌آبه هیرمند ورود کنند و با کار کارشناسی این مسئله دنبال شود، گفت: هم‌اکنون سد کجکی واقع در افغانستان که روی رودخانه هیرمند احداث شده ۱.۷ میلیارد مترمکعب آب دارد در حالی که ۶۰ درصد آن رسوب است.

وی با اشاره به اینکه به زودی دو کمیته در سیستان و بلوچستان یکی در رابطه با آب با استفاده از ظرفیت جامعه نخبگانی و دیگری اقتصادی کردن مرز سیستان فعال خواهد شد، تصریح کرد: باید سایر راهکارها هم را برای امرار و معاش مردم سیستان مد نظر قرار دهیم که یکی از آنها تجارت مرزنشینان تا سقف ۴۰۰ دلار است که شمار زیادی از خانوار را در شمال سیستان و بلوچستان شامل می‌شود و این اقدام باید هرچه سریعتر انجام شود.

کاظمی قمی افزود: برای راه‌اندازی منطقه آزاد مشترک در منطقه سیستان و افغانستان در انتظار معرفی هیات مدیره هستیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *