اخبار داغ

ایتالیا تا ۲ سال دیگر هم به گاز روسیه وابسته است

مدیر اجرایی شرکت اِنی ایتالیا طی اظهاراتی اعلام کرد که این کشور تا دو سال دیگر قادر خواهد بود به طور کامل به وابستگی خود به واردات گاز روسیه پایان دهد. به گزارش تجهیز نیوز  به نقل از خبرگزاری تاس، کلودیو دسکالزی، مدیر اجرایی شرکت اِنی ایتالیا، در گفتگو با نشریه لااستامپا اعلام کرد که […]

اشتراک گذاری
18 اردیبهشت 1402
88 بازدید
کد مطلب : 156574

مدیر اجرایی شرکت اِنی ایتالیا طی اظهاراتی اعلام کرد که این کشور تا دو سال دیگر قادر خواهد بود به طور کامل به وابستگی خود به واردات گاز روسیه پایان دهد.

به گزارش تجهیز نیوز  به نقل از خبرگزاری تاس، کلودیو دسکالزی، مدیر اجرایی شرکت اِنی ایتالیا، در گفتگو با نشریه لااستامپا اعلام کرد که این کشور تا دو سال دیگر قادر خواهد بود به طور کامل به وابستگی خود به واردات گاز روسیه پایان دهد.

دسکالزی تأکید کرد که تا کنون رم توانسته است تا حدی گاز طبیعی روسیه را با سوخت سایر تامین کنندگان جایگزین کند و افزود که در حال حاضر حدود ۳۰ میلیون متر مکعب از ۴۰ میلیون متر مکعب جایگزین شده است.

وی معتقد است که حذف کامل واردات گاز روسیه کار آسانی نیست، زیرا ایتالیا نزدیک به ۸ سال است که روی سرمایه‌گذاری در تولید داخلی تمرکز نکرده است.

مدیر اجرایی شرکت اِنی در ادامه اعلام کرد که پیشرفت جزئی در جایگزین کردن منابع گاز روسیه ناشی از روابط تاریخی ایتالیا با کشورهایی مانند مصر، آنگولا، الجزایر، کنگو، موزامبیک و همچنین لیبی بوده است، جایی که اِنی به فعالیت خود ادامه داده و ۷۰ درصد از گاز مورد نیاز در بازار داخلی این کشور را تولید می‌کند.

ایتالیا تقریباً ۷۵ درصد از انرژی خود را به واردات متکی است. این کشور در اوایل سال ۲۰۲۲، ۴۰ درصد از گاز خود را از روسیه دریافت می‌کرد و سپس واردات به دلیل تحریم‌های مسکو و خرابکاری خط لوله نورد استریم ۱ کاهش یافت.

در ماه اکتبر، انی گزارش داد که گاز روسیه تنها حدود ۱۰ درصد از واردات ایتالیا را به خود اختصاص داده است. به منظور تنوع بخشیدن به منابع تأمین گاز، دولت این کشور و انی توافق کردند که واردات از کشورهای آفریقایی را افزایش دهند.

داده های رسمی منتشر شده در اوایل سال جاری میلادی نشان می‌دهد که واردات گاز ایتالیا از الجزایر اکنون دو برابر بیشتر از واردات گاز این کشور از روسیه است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *