اخبار داغ

رسانه عبری: اسرائیل به دنبال نفوذ هرچه بیشتر در ترکمنستان است

به زعم یک رسانه عبری زبان، رژیم صهیونیستی برنامه‌های ویژه‌ای را برای گسترش نفوذ خود در ترکمنستان بعد از حضور در جمهوری آذربایجان در اختیار دارد. به گزارش تجهیز نیوز  روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی اعلام کرد، اسرائیل به دنبال گسترش نفوذ خود در میان کشورهای همسایه ایران است و بعد از آذربایجان، ترکمنستان در […]

اشتراک گذاری
28 فروردین 1402
97 بازدید
کد مطلب : 156814

به زعم یک رسانه عبری زبان، رژیم صهیونیستی برنامه‌های ویژه‌ای را برای گسترش نفوذ خود در ترکمنستان بعد از حضور در جمهوری آذربایجان در اختیار دارد.

به گزارش تجهیز نیوز  روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی اعلام کرد، اسرائیل به دنبال گسترش نفوذ خود در میان کشورهای همسایه ایران است و بعد از آذربایجان، ترکمنستان در کانون توجه تل‌آویو قرا رگرفته است.

ایتمار آیخنر، خبرنگار سیاسی این روزنامه عبری زبان تاکید کرد: در راستای ادامه نفوذ اسرائیل در کشورهای پیرامونی ایران، قرار است به زودی ایلی کوهن وزیر خارجه اسرائیل به عشق آباد سفر کند، شهری که فقط حدود ۲۰ کیلومتر با مرز ایران فاصله دارد.

به نوشته این رسانه: سفر کوهن به ترکمنستان اولین سفیر یک وزیر (صهیونیست) به این کشور بعد از حدود ۳۰ سال است، آخرین سفر یک وزیر صهیونیست به ترکمنستان توسط افرایم سنیه وزیر بهداشت اسرائیل بود که به سال ۱۹۹۵ باز می‌گردد و قبل از آن هم شیمون پرز به این کشور سفر کرده بود.

گفتنی است یتسحاق هرتزوک رئیس رژیم صهیونیستی هم ماه آینده میلادی به جمهوری آذربایجان سفر خواهد کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *