اخبار داغ

اذعان وزیر خزانه داری آمریکا/ تحریم های ایران هژمونی دلار را به خطر انداخته است

وزیر خزانه داری آمریکا اذعان کرد تحریم های وضع شده از سوی آمریکا علیه ایران و روسیه هژمونی دلار در اقتصاد جهان را به خطر انداخته است. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز وزیر خزانه داری آمریکا اذعان کرد تحریم های اقتصادی وضع شده علیه ایران و روسیه و سایر کشورها توسط آمریکا سلطه دلار […]

اشتراک گذاری
28 فروردین 1402
94 بازدید
کد مطلب : 156935

وزیر خزانه داری آمریکا اذعان کرد تحریم های وضع شده از سوی آمریکا علیه ایران و روسیه هژمونی دلار در اقتصاد جهان را به خطر انداخته است.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز وزیر خزانه داری آمریکا اذعان کرد تحریم های اقتصادی وضع شده علیه ایران و روسیه و سایر کشورها توسط آمریکا سلطه دلار را در معرض تهدید قرار داده است چرا که کشورهای تحریم شده به دنبال جایگزینی برای آن برآمده اند.

جنت یلن که در مصاحبه با سی ان ان سخن می گفت افزود: «این که ما از تحریم های مالی که با نقش دلار مرتبط هستند استفاده می کنیم خطرآفرین است. این کار با گذشت زمان هژمونی دلار را تضعیف می کند.»

وی با اذعان به نگرانی خود از ضربه تحریم های ایران و روسیه به موقعیت دلار در اقتصاد جهانی گفت: مسلما تحریم ها، ایران، روسیه و چین را وامی دارد دنبال جایگزینی برای دلار باشند.

یلن البته مدعی شد: بنا به برخی دلایل، کشورها نمی توانند جایگزینی برای دلار با همان کیفیت پیدا کنند. وجود بازارهای سرمایه قوی و حاکمیت قانون برای فراگیر شدن یک ارز در تبادلات مالی جهان ضروری است و ما کشور دیگری را ندیده ایم که چنین زیرساخت هایی داشته باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *