اخبار داغ

عدم‌شفافیت نحوه تخصیص ارز ترجیحی تجهیزات پزشکی در سال جاری/ هشدار نسبت به افزایش قیمت تجهیزات پزشکی

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری درمورد حذف ارز ترجیحی تجهیزات پزشکی در بودجه سال ۱۴۰۲ و تبعات افزایش قیمت‌ها در ماه‌های آینده توضیحاتی را ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز  محمد رئیس‌زاده؛ رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری درمورد حذف ارز ترجیحی تجهیزات پزشکی در بودجه […]

اشتراک گذاری
21 فروردین 1402
143 بازدید
کد مطلب : 156880

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری درمورد حذف ارز ترجیحی تجهیزات پزشکی در بودجه سال ۱۴۰۲ و تبعات افزایش قیمت‌ها در ماه‌های آینده توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز  محمد رئیس‌زاده؛ رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری درمورد حذف ارز ترجیحی تجهیزات پزشکی در بودجه سال ۱۴۰۲ و تبعات افزایش قیمت‌ این تجهیزات در ماه‌های آینده توضیحاتی را ارائه کرد.

در بخشی از نامه دکتر محمد رئیس‌زاده خطاب به آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور آمده است: با عنایت به عدم‌شفافیت نحوه تخصیص ارز ترجیحی تجهیزات پزشکی و سازوکار پرداخت مابه‌التفاوت آن در قانون بودجه سال ۱۴۰۲، به‌یک‌باره و بدون اطلاع قبلی اولویت‌های کالایی بسیاری از تجهیزات پزشکی از نیمه فروردین سال جاری در سامانه جامع تجارت تغییر کرده که این مسئله باعث افزایش فزاینده قیمت تجهیزات پزشکی خواهد شد این در حالی است که سازوکاری در خصوص پرداخت مابه‌التفاوت تغییر نرخ ارز و تجهیزات پزشکی از طریق بیمه‌های پایه صورت پذیرفته است. به‌منظور جلوگیری از تبعات ناشی از تغییر نرخ ارز تجهیزات پزشکی، تغییر اولویت‌های کالایی اعمال‌شده در سامانه جامع تجارت، به الگوی سال ۱۴۰۱ تغییر یابد تا برنامه‌ریزی و سازوکار لازم از طریق دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۳ اعمال گردد.

متن کامل این نامه در تصاویر زیر آمده است:

تجهیزات پزشکی , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , سازمان نظام پزشکی , تجهیزات پزشکی , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , سازمان نظام پزشکی ,

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *