اخبار داغ

ابلاغ سردفتری پذیرفته‌شدگان‌ آزمون سردفتری ۱۴۰۱ تا پایان فروردین صادر می‌شود

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امیدوار هستم تا پایان فروردین ماه روند پذیرش ۹ هزار سردفتر جدید، تمام و حکم سردفتری آنان ابلاغ شود. به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز صفدر کشاورز اظهار کرد: سال گذشته در تاریخ ۲۵ آذرماه آزمون سردفتری در راستای اعمال ماده ۳ قانون تسهیل صدور […]

اشتراک گذاری
21 فروردین 1402
118 بازدید
کد مطلب : 156792

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امیدوار هستم تا پایان فروردین ماه روند پذیرش ۹ هزار سردفتر جدید، تمام و حکم سردفتری آنان ابلاغ شود.

به گزارش پایگاه خبری تجهیز نیوز صفدر کشاورز اظهار کرد: سال گذشته در تاریخ ۲۵ آذرماه آزمون سردفتری در راستای اعمال ماده ۳ قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برگزار و اسامی پذیرفته‌شدگان در آزمون هم اعلام شد. پس از آن موضوع به معاونت فناوری سازمان اعلام شد چون می‌بایست سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به درگاه ملی صدور مجوزها متصل شود تا پذیرفته‌شدگان بتوانند در آن درگاه، مدارک خود را بارگذاری کنند و فرآیند‌ها و درخواست‌ها و پیگیری‌ها در آن بستر انجام شود.

وی افزود: متأسفانه اتصال سایت سازمان ثبت اسناد به درگاه ملی صدور مجوزها به دلیل بروز برخی مشکلات در حوزه فناوری سازمان ثبت محقق نشد؛ اما بیکار ننشستیم و برای اینکه به روند کار تسریع ببخشیم، اسامی پذیرفته‌شدگان را در قالب یک لوح فشرده به مرکز حفاظت قوه قضائیه تحویل دادیم تا استعلامات لازم انجام شود و درباره متقاضیان اظهار نظر کند.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: حالا منتظر این هستیم که یا مرکز حفاظت قوه قضائیه اسامی را سریع‌تر اعلام کند و یا اینکه درگاه ملی به سایت سازمان ثبت متصل شود و افراد پذیرفته شده در آن اطلاعات خود را وارد کنند.

کشاورز با بیان اینکه پیگیر فرآیند رسیدگی به درخواست پذیرفته‌شدگان در بحث دریافت ابلاغ سردفتری است، گفت: بعد از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان عده‌ای نسبت به نتیجه اعتراض کردند که اعتراضات توسط سازمان سنجش بررسی شد که اعتراض ۳۰ نفر از متقاضیان مورد تأیید قرار گرفت و در نتیجه پذیرفته‌شدگان از ۹۵۰۴ نفر به ۹۵۳۴ نفر افزایش یافت.

وی با تأکید بر اینکه در ابلاغ سردفتری متن قانون مورد ملاک قرار می‌گیرد و نه مباحثی مانند نیازسنجی اظهار کرد: دیگر نیازسنجی به آن کیفیت سابق نداریم؛ اما صلاحیت‌سنجی موضوعی است که از سوی مرکز حفاظت قوه صورت می‌گیرد و در آن سابقه پذیرفته‌شدگان بررسی می‌شود. این مباحث حفاظتی در همه حوزه‌ها و مباحث وجود دارد و در ماده ۳ قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار هم قید شده که اسامی پذیرفته‌شدگان برای طی کردن مراحل قانونی به سازمان ثبت اعلام می‌شود؛ بنابراین صلاحیت‌سنجی از این منظر صورت می‌گیرد.

کشاورز در پاسخ به این سؤال که پیش‌بینی شما از ابلاغ سردفتری به پذیرفته‌شدگان آزمون ۱۴۰۱ چه زمانی انجام می‌شود، گفت: به جد پیگیر این موضوع هستیم که هر چه سریع‌تر امور مربوط به اتصال سایت سازمان به درگاه ملی صدور مجوزها و نیز استعلامات از حفاظت انجام شود و با توجه به مکاتبات و مذاکراتی که داشتیم امیدوار هستم تا پایان فروردین ماه تمام روند پذیرش سردفتران جدید تمام شود و حکم سردفتری این عزیران ابلاغ شود.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: سازمان ثبت ناگزیر از تسریع بخشیدن به این امر است؛ زیرا ۱۲ اردیبهشت آزمون سردفتری ازدواج و طلاق و بلافاصله بعد از آن آزمون دفتریاری را برگزار خواهیم کرد و در ادامه طبق قانون باید آزمون سردفتری سال ۱۴۰۲ را هم برگزار کنیم.

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *