اخبار داغ

مجوز افزایش قیمت خودروسازان صادر شد

در جلسه امروز شورای رقابت، دستورالعمل افزایش قیمت خودروسازان به تصویب اعضا رسید. به گزارش تجهیز نیوز سرانجام پس از چانه‌زنی‌های متعدد، مجوز افزایش قیمت خودرو در جلسه امروز شورای رقابت به تصویب اعضا رسید. البته هنوز متوسط افزایش قیمت‌ها اعلام نشده و بنا به گفته «سپهر دادجوی توکلی» مدیر روابط عمومی شورای رقابت، مصوبه […]

اشتراک گذاری
15 فروردین 1402
90 بازدید
کد مطلب : 156705

در جلسه امروز شورای رقابت، دستورالعمل افزایش قیمت خودروسازان به تصویب اعضا رسید.

به گزارش تجهیز نیوز سرانجام پس از چانه‌زنی‌های متعدد، مجوز افزایش قیمت خودرو در جلسه امروز شورای رقابت به تصویب اعضا رسید. البته هنوز متوسط افزایش قیمت‌ها اعلام نشده و بنا به گفته «سپهر دادجوی توکلی» مدیر روابط عمومی شورای رقابت، مصوبه افزایش قیمت‌ها بعد از تصویب اعضا برای ابلاغ به خودروسازان به وزارت صنعت ارسال می‌شود تا روند اجرای این مصوبه توسط سازمان حمایت انجام شود.

پیش از این، این مقام مسئول در شورای رقابت با اشاره به اینکه برای سال ۱۴۰۲ قیمت کارخانه‌ای برخی خودرو‌های داخلی افزایش می‌یابد، اما ممکن است در مورد برخی خودرو‌ها این افزایش قیمت کمتر و در برخی دیگر این افزایش قیمت بیشتر باشد، تأکید کرده بود: افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودرو نزدیک به واقعیت است، اما واقعی نیست؛ در واقع براساس جلساتی که تشکیل شده این نتیجه حاصل شده که خودرو‌ها ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند، اما در بعضی خودرو‌ها این عدد می‌تواند کمتر از ۳۰ درصد و در برخی از خودرو‌ها نیز می‌تواند بیشتر از ۷۰ درصد باشد لذا در واقع میانگین افزایش قیمت می‌تواند درست باشد، اما دقیق نیست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *